Predškolci i Uskrs

Autor: Administrator , 6. 4. 2013.

Kako su se predškolci pripremali za Uskrs pogledajte u nekoliko fotografija

Zec je rađen tehnikom kaširanja. Kaširali smo balone različitih veličina, u više slojeva. Kasnije kada se je sve dobro osušilo, oblikovali smo zeca kojeg su djeca potom bojala tempera bojom. Uši su rađene od kartona koji je također kaširan. Na posljetku  smo zajednički osmislili rep, njuškicu, brkove...

Djeca su uživala izrađivajući zekana, kako smo ga mi od milja nazvali, :) iz više razloga: prvi put su se susreli s tehnikom kaširanja, a neki su prvi puta bojali s temperom,
posebno su bili sretni kada su saznali što će od balona nastati.
Svi smo jako ponosni na naš zajednički uradak! :)

GNIJEZDA I PISANICE
Gnijezda su oblikovana od slanog tijesta koje je obojano zelenom jestivom bojom. Tijesto, odnosno gnijezda su se nakon nekog vremena osušila i učvrstila se te smo ih mogli napuniti šarenim pisanicama koje su djeca napravila od plastelina.
Prva reakcija na tijesto je bila: ''Tooo, mijest' ćemo kolače!'' :)
Ali djeca su bila pozitivno iznenađena kada su shvatila da nam tijesto može poslužiti i kao likovna tehnika.

Izvor: Ines Mrva, voditeljica predškolaca