Promet nije šala mala

Autor: Lareta Žubrinić, 21. 4. 2013.

U sklopu teme ''PROMET NIJE ŠALA MALA'', predškolce je posjetio policajac gosp. Damir Makar koji nam je detaljnije objasnio kako se to mora ponašati u prometu.

Govorio im je o pravilima sudjelovanja u prometu kao pješak (danju i noću), biciklista te sudionik u prometnim vozilima. Također nih je uputio gdje i kako sigurno prijeći cestu.

Naši predškolci su ga vrlo pažljivo slušali, a kada je završio, krenula je navala pitanja za policajca. Kao i kod sve djece, probudila se velika radoznalost pa su se mogla čuti i pitanja poput  ''Zašto se auti sudaraju?'', ''Zašto vozači na paze na znakove?'', itd.

Kada su djeca dobila odgovore na sva svoja pitanja, strpljivi striček policajac nas je poveo do obližnjeg pješačkog prijelaza gdje se od nedavno nalazi i semafor. Nakon par uputa o prelasku kolnika, sačekali smo ZELENO svjetlo na semaforu i prešli cestu. Promatrali smo različita vozila koja su prolazila pokraj nas i što vozači rade kada prilaze pješačkom prijelazu.

Sva djeca su bila oduševljena, posebno dječaci jer ih je posjetio striček policajac, ali i zato jer su od njega naučili puno zanimljivih i korisnih stvari.

Izvor: Ines Mrva, voditeljica predškolskog odgoja