Bolje jabuka nego ljutnja

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 5. 2013.

U ponedjeljak, 13. svibnja 2013. godine u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije i Upravnog odjela za društvene djelatnosti Virovitičko-podravske županije u zgradi Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije u Virovitici održano je predstavljanje slikovnice „Bolje jabuka nego ljutnja“.

Slikovnica je namijenjena najmlađima; djeci predškolskog i uzrasta i onima koji tek polaze u osnovnu školu. Nakon ovoga predstavljanja slikovnica će u školama biti podijeljena učenicima svih razrednih odjela prvoga razreda osnovnih škola u Virovitičko-podravskoj županiji kao i odgojnim skupinama dječjih vrtića u Virovitičko-podravskoj županiji.

Ovo je treća slikovnica u nizu tematskih slikovnica kojih je izdavač Zavod za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije, cilj kojih je proširiti dosege preventivnih aktivnosti i na rani uzrast. Slikovnica u afirmativnom kontekstu djeci nastoji usaditi navike zdravoga življenja i usmjerena je zaštiti njihova kako tjelesnog tako i mentalnog zdravlja. Pažljivo je didaktički i metodički oblikovana te se na primjereni način obraća najmlađima.

Također je i vrhunski ilustrirana i grafički oblikovana prema metodičkim i didaktičkim smjernicama Stručnoga savjeta kojega čine ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo “Sveti Rok” Miroslav Venus, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac i psiholog Siniša Brlas.

Slikovnica je u našoj školi podijeljena učenicima 1. razreda te je pomoću nje, osim usvajanja  zdravih navika življenja, provjereno  i koliko su dobro učenici usvojili čitanje i čitalačke navike.

Slikovnica je u elektronskom obliku dostupna na www.zzjzvpz.hr

Izvor: Tanja Štefok, pedagoginja, koordinatorica školskog preventivnog programa