Uspješni klokani i klokanice!

Autor: Lareta Žubrinić, 17. 5. 2013.

KLOKAN BEZ GRANICA – još jedan uspjeh u nizu

8 učenika naše škole dobitnici su nagrade Hrvatskog matematičkog društva za uspješno sudjelovanje na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“.

Natjecalo se više od 6.800.000 učenika u 51 zemlji, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 362 osnovne i 68 srednjih škola u svim županijama, a učenici naših škola natjecali su se podijeljeni u četiri kategorije: Pčelice (2.r), Leptirići (3.r), Ecolier (4. i 5. r) i Benjamin (6. i 7. r).

Među 10% najboljih u RH  plasirali su se:

Filip Nikić, 2. r. PŠ MIljevci u kategoriji Pčelice.

U kategoriji Leptirići: Leona Kordi iz PŠ Miljevci, Marija Grdić, Damjan Stjepanović te  posebno Anamarija Bilavčić iz matične škole i Elena Koleno iz PŠ Miljevci, sve trećaši,  koje su ostvarile 100%-tni učinak riješenih zadataka te zauzele  1. mjesto na rang ljestvici s istim brojem bodova.

U kategoriji Ecolier Marta Juršik, 4. razred te u kategoriji Benjamin Irena Marušić, 6. razred.

Ravnateljica Škole s ponosom je podijelila  pohvalnice i nagrade najbolje plasiranima, a nagrade Hrvatskog matematičkog društva bit će im naknadno uručene.

Hvala svim učenicima na sudjelovanju, a nagrađenim učenicima čestitke na postignutom uspjehu!

Bit matematike je u njenoj slobodi. George Cantor

Izvor: Ivana Đurasek, učiteljica matematike