Završna svečanost u PŠ Miljevci

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 6. 2013.

Učenici područne škole u Miljevcima veselom svečanošću  proslavili uspješan završetak još jedne školske godine

Učenici PŠ Miljevci su u čast završetka još jedne sadržajne i zanimljive školske godine 11. lipnja 2013. g. upriličili  na pozornici Hrvatsko-slovačkog doma u Miljevcima svoju završnu školsku svečanost. Na priredbu su, uz roditelje učenika, bili pozvani i svi suradnici i sudionici naših ovogodišnjih izvanškolskih i školskih, posebice projektnih aktivnosti kojima su tom prigodom uručene i zahvalnice za osobit doprinos u radu naše područne škole.

Pred svojim učiteljima, roditeljima i ravnateljicom škole, prof. Laretom Žubrinić učenici su izvodili svoje glazbene, recitatorske i scenske točke, a bilo je osobito veselo u trenutcima zajedničkih plesnih nastupa.

Učenici četvrtog razreda: Nikolina, Mate, Zlatko, Ivan i Željko, sa sjetom  i pokojom suzom su se oprostili od svoje razredne učiteljice Jasminke, ali su svoju priredbu ipak završili u vedrom tonu i razgalili srca svojih sumještana zavičajnim tradicijskim napjevom - „Miljevačkim bećarcem“.

U društvu miljevačkih učenika roditelji, učitelji  i ostali uzvanici ostali su i nakon svečanosti, zadovoljni zbog postignutih uspjeha  i dobre suradnje tijekom cijele školske godine. Vrijeme provedeno uz malu zakusku i u ugodnom druženju prošlo je brzo, a više generacijski različitih naraštaja pronašlo je „zajednički jezik“u nepresušnim školskim temama, uspomenama i doživljajima.

Oproštaj četvrtaša od svoje učiteljide Jasminke

Ono u čemu su svi suglasni kada je riječ o školovanju danas je uistinu moguće sažeti u naslov našeg ovogodišnjeg školskog projekta:“Škola je život, pjesma i rad(ost)!“. Miljevački učenici svojim su nastupom to i potvrdili!