Ponedjeljak pun aktivnosti

Autor: Lareta Žubrinić, 31. 10. 2013.

Učenici svih nižih razreda naše škole brojnim aktivnostima održali terensku nastavu u Slatini

Jeste li se zapitali zašto je šetnja šumom tako ugodna i opuštajuća? Zašto zelena boja odmara naše oči? I zašto se čovjek ne može nauživati boravka u šumi, iako je tamo čest gost?

Odgovor i mi sami tražimo, ali tajanstvena zelena vrata šume odškrinuli su učenici nižih razreda naše škole gledajući animirani film „Čuvari šume“ u kinu Pučkog otvorenog učilišta.

Pozdrav jeseni bio je odličan uvod u gledanje ovog filma jer smo u šumi promatrali lišće i sada nakon odgledanog filma primijetili smo da ipak,  nismo dobro gledali!  Je li ono bitno očima doista nevidljivo, zapitat ćemo se i mi, ali svi ćemo se složiti da je film bio odličan i uistinu poučan.

Osim kina otvorena vrata čekala su nas i u gradskoj knjižnici, u Muzeju grada Slatine, u bankama (Banco Populare, Zagrebačka banka, Hypo banka, Slatinska banka).

U Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina, uz podršku ravnateljice gđe Ane Knežević,  čitali smo  naglas naše lektire, ali  nismo ni znali da osim druženja i razgovora slijede i nagrade!

Učenik drugog razreda Toni Černoohorski svojim glasnim čitanjem zaslužio je knjigu Plesna haljina žutog maslačka, a David Dujak u svojoj skupini 3. i 4. razreda također je (uz pomoć prijatelja!) dobio  knjigu Priče iz davnine!

Čestitamo i Eleni Koleno (4.r. PŠ Miljevci) i Mariji Grdić 4. r., koje su se također odvažile čitati svojim prijateljima. Svi prvašići dobili su besplatno članstvo u knjižnicu na godinu dana!

Gradska knjižnice,  puno Vam hvala, rado ćemo čitati i k vama dolaziti!

U zavičajnom  muzeju  grada Slatine gđa Dragica Šuvak otkrila nam je novi stari svijet. Uistinu smo uživali učeći o stalnoj postavi gradskog muzeja, a pronašli smo i pano literarnih radova naših učenika od 5. do 8.razreda napisanih u sklopu projekta HVIDRE "Istina o pobjednicima" i ponosno smo se slikali ispred njega, a vas sve pozivamo da radove i pročitate. Naravno, posjetite muzej , ulaz je slobodan!

Zavičajni muzeju, hvala ti što si tako star a tako mlad - tako prekrasan!

Podijeljeni u grupe kao sunčeve zrake raširili smo se po ulicama našeg grada. Svaka grupa imala je cilj obići jednu banku jer smo čuli da se velika proslava priprema 31. listopada.

Svjetski dan štednje nije nikako mala stvar možda baš zbog toga što se radi o novcu kojim možemo kupiti grickalice i slatkiše . Najbolja je matematika kad se zbrajaju kune za neke slastice, ali da ne bi sve novce potrošili posjetili smo banku i vidjeli gdje se naš novac može čuvati.

Već preko staklenih vrata banke osmijeh djelatnika ohrabrivao je naš ulazak u svijet brojki. Malom nelagodom gledali smo nešto nama svima novo. Ipak smo mi prvi razred i moramo priznati da smo postali hrabriji čim smo ugledali što nas sve čeka. Pokloni i slastice  na stolu i  radost naših domaćina odmah nas je sve oraspoložila. Ma kako da napustimo banku s tolikim poklonima, a da se ne zahvalimo pjesmom, pljeskom , velikim hvala i likovnim uradkom naših učenika.

Baš smo bili sretni kada smo vidjeli da smo obradovali djelatanike banke svojim poklonom!

Hvala puno djelatnicima svih banaka na radosnom dočeku, na poklonjenom vremenu i darovima!

Žurno kući krenuli smo tada jer našem poludnevnom izletu došao je kraj.

Veliko hvala svim ljudima koje smo danas susreli!

Izvor: Marija Peček, učiteljica 1. razreda