Osvojili smo gitaru!

Autor: Lareta Žubrinić, 24. 2. 2011.

Na natječaju dm-a i Nove TV  " Uz glazbu rastemo sretnije" naša škola osvojila gitaru

Ako još pjevušite pjesmice s priredbe koju smo organizirali povodom blagdana sv. Cecilije, onda se sjećate koja nam je krilatica bila motivacija za nastup - "Uz glazbu rastemo sretnije."  Upravo pod tim nazivom Nova TV i tvrtka dm  organizirali su natječaj  za osnovne i srednje škole na kojemu je sudjelovala i naša škola.

Snimke najuspješnijih nastupa među kojima smo izdvojili glazbeni nastup nižih razreda,  sviranje Ene Dujak  i pobjedničku vokalnu izvedbu  Eme Medved poslali smo slavnome žiriju - NIni, Dubravku i Enisu. Oni su među mnogobrojnim pristiglim snimkama iz osnovnih  i srednjih škola diljem Hrvatske odlučili da će i nas nagraditi jednom vrijednom  akustičnom gitarom i zbog toga smo vrlo ponosni jer je nadaleko poznato koliko volimo pjevati i plesati.

Nina Badrić je  za sve sudionike natječaja izjavila: 'Genijalni su. Nemam riječi koliko su se potrudili. Većinom su to osnovnoškolci. Imamo ovdje prekrasan nastup udruge za poticanje razvoja djece s posebnim potrebama, udruga Srce. Iz Belišća, Đakova, Koprivnice. Ima ih od svukud i svi su prepoznali prekrasnu akciju 'Uz glazbu rastemo sretnije'.

Gitaru su u ime škole preuzeli učenici trećega razreda Fran Fuljek i Antonija Brzica koji su ujedno i uspješni učenici Osnovne glazbene škole u Slatini. Fran svira na klaviru, a Antonija na flauti, no kad su vidjeli gitaru, zaključili su kako je ovo prava prilika da nauče svirati i ovaj lijepi instrument.

Učitelj glazbene kulture Dražen Kovačević također je bio oduševljen gitarom : "Gitara je doista odlične kvalitete. Svaka čast. Moji tamburaši će imati posla!"  i zatim  nam je odsvirao nekoliko poznatih pjesama.

Osim naše,  u našoj županiji nagrađena je još OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Gornjeg Bazja.

Izvor: Gabrijela Relotić, 8. razred