Gdje su darovi?

Autor: Darko Samardžić, 19. 12. 2013.

Vjeroučitelj i učiteljice razredne nastave su za kraj prvoga polugodišta priredili učenicima malo iznenađenje. Učenici od 1. do 4. razreda uputili su se u potragu za darovima.

Kako bi proslavili kraj prvoga polugodišta i nagradili trud učenika, vjeroučitelj je u suradnji s učiteljicama razredne nastave priredio učenicima igru „Gdje su darovi?“.

Svi su učenici nestrpljivo čekali u prizemlju dok su vjeroučitelj i učiteljice po skrovitim mjestima na katu škole posakrivali razne slatkiše, čokoladice i bombone. Kada je vjeroučitelj rekao da mogu krenuti u potragu, učenici su kao u stampedu krenuli na kat kako bi pronašli svoje darove. Pedagog se u tome trenutku našao na stepenicama pa su ga učenici skoro pregazili, nije mu pomoglo ni vikanje da uspore jer se ništa nije čulo od dječje vike.

Učenici su pretražili svaki kutak škole, „prevrnuli“ svaku stolicu i klupu i skoro učiteljicu  i pogledali u sve ormariće. Jurili su hodnicima i razredima, vamo tamo, koji put su se i sudarili na hodniku, ali su brže bolje nastavili dalje.

Neki su bili spretniji pa su pronašli više poklončića, ali na kraju su svi učenici međusobno podijelili svoje poklone u duhu božićnog darivanja.