Pomalo iz drugog razreda

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 3. 2011.

Čime se bavi drugi razred? Smijehom, snjegovićima, školskim torbama... Pročitajte sami!

MASKENBAL

Ja ću biti štrumfeta. Ona ima plavo lice i žutu kosu. Imat ću bijelu haljinu kao i ona. Imat ću i bijele cipele. I ići ću na nastup i tamo ću biti sretna.

(Veronika Brzica)

VALENTINOVO

Draga Ana! Ja te volim od zemlje do neba. Volit ću te još i više!

Ako budeš psovala, čut će te Bog…

(Leonardo Kovačić)

Ljubav je kada nekoga voliš, ljubav je kada nekoga grliš, ljubav je kada se netko voli.

Kada se netko zaljubljenim pogledom gleda, kad se netko u nekoga zaljubi i kaže mu, ili ne kaže, svejedno ga voli.

(Marta Juršik)

Ti si lijepa, najljepša u školi.

Ti si meni sve. Ti si meni simpatična. Volim te najviše.

(Tomislav Kurtić)

SNJEGOVIĆ

Bila je zima. Djeca su pravila snjegovića. Snjegović ima bijelo-plavu kapu i  tri kugle. Na glavi ima oči, nos i usta, u ruci drži metlu.

Kad su završili snjegovića,  djeca su pjevala pjesmu: „Lijepi snjegoviću, najljepši si na svijetu, snjegoviću, najljepši si na svijetu.“

Snjegović se polako topio, o najednom se rastopio. Djeca su jako plakala za snjegovićem.

„Djeco, napravit ćete snjegovića drugu godinu!“

(Lucija Podolski)

OPIS LIKA

Ja ću vam opisati svoj omiljeni lik iz serije Ezel. On je visok, crnih očiju i crne kose. U seriji glumi čovjeka kojeg su izdali prijatelji.    Razlikuje dobro i zlo. Bori se protiv  zločestih ljudi. Ja bih takvog čovjeka želio za prijatelja.

(Mladen Banović)

SMIJEH

Mene najviše nasmijava kad Domagoj priča neke viceve. I kad svi iz razreda pričaju i onda me to najviše nasmijava.  Pogotovo me Filip jako nasmijava. I Veronika me nasmijava. Kada se cure vrte one se smiju i onda se i ja smijem.

(Thomas Župan)

MOJA TORBA

Moja torba je žarko crvene boje. Na njoj je nacrtan prelijepi medvjedić i šarene zvjezdice. U njoj se nalaze šarene knjige i vesele bilježnice. Razigrana pernica puna je prekrasnih boja i olovaka.

Moja je torba prijatelj koji me svaki dan prati na putu od kuće do škole i od škole do kuće.

(Iris Penov)

Izvor: Marija Peček, učiteljica 2. razreda