Radionica glagoljice u školskoj knjižnici

Autor: Marijana Pađen Jurišić, 3. 2. 2014.

U sklopu projekta škole "Priključi se na knjigu, zaboravi brigu!" i obilježavanja rođendana umjetnosti knjižničarska skupina i knjižničarka su u četvrtak 30. siječnja održali radionicu glagoljice.

Učenice su se prisjetile osnovnih podataka o glagoljici i uz pomoć knjižničarke izrađivali i ukrašavali glagoljične inicijale. Obzirom da je pokazan veliki interes za pismo glagoljicu, učenici će i u mjesecu veljači povodom Valentinova (te obljetnice smrti Ćirila - tvorca glagoljice) imati još dvije radionice vezane uz glagoljično pismo uz izradu prigodnih privjesaka.

Na ovakav zanimljiv i kreativan način učenici proširuju svoja znanja o prvom hrvatskom pismu te prema pisanoj i kulturnoj baštini.