Upoznajmo EU

Autor: Lareta Žubrinić, 4. 3. 2011.

Učenicima  7. i 8. razreda održano predavanje o EU

Uz suradnju Virovitičko-podravske županije i Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija danas, 4. ožujka 2011., u našoj se školi održalo predavanje o Europskoj uniji kojemu su prisustvovali učenici 7. i 8. razreda.

Ovom prilikom učenici su dobili brojne korisne i zanimljive informacije o članicama Europske unije, sjedištu EU,  valuti u EU (euro), Europskom parlamentu i Vijeću ministara, o obrazovanju i mobilnosti, o važnosti schengenske granice te o aktualnim pregovorima za ulazak Hrvatske u EU.

Nakon predavanja učenici su postavili brojna pitanja. Zanimalo ih je kad će se provesti referendum u našoj državi za ulazak u EU, koji su nedostaci ulaska u EU, što ćemo morati mijenjati itd.

Izvor: Tanja Štefok, pedagoginja