Obilježavanje Valentinova - Ljubavna pošta i škola u srcima

Autor: Darko Samardžić, 16. 2. 2014.

U petak je obilježen Dan zaljubljenih. Kažu da se za Valentinovo pošalje strašno velik broj čestitki, a više se pošalje samo za vrijeme Božića. Našom školom su prošle brojne čestitke, a škola je na svakom koraku bila oblijepljena crvenim srcima.

Tijekom prošloga tjedna naši su učenici imali priliku ubaciti čestitke i ljubavna pisma u Ljubavnu poštu. Ljubavni sandučić se je svaki dan lagano punio, a u petak je bio pun do vrha. Silna pisma smo zatim morali razvrstati kako bi pronašla put do svojih odredišta. U pismima je bilo baš svega. Uglavnom su prevladavale ljubavne izjave, ali mogla se pronaći i pokoja ljubavna pjesma. Neke pjesme su bile toliko dobre da bi se mogle naći u udžbenicima iz hrvatskoga jezika. Vjerujem da bi i učiteljica Božica to odobrila. Kada smo razvrstali poštu, nastupili su naši poštari koji su ju podijelili po razredima.

Renato je poštu podijelio učenicima predmetne nastave, a Ivona, Ana i Maja Mary su to odlično i s puno srca napravile u razrednoj nastavi. Svi učenici su bili veseli na Valentinovo, i zbog silnih pisama koja su dobili, ali valjda i zato što je taj dan ljubav nešto više nego inače kružila školom Vladimira Nazora u Novoj Bukovici. Ipak, ljubav se ne pruža samo na Valentinovo, ona se pruža svake minute, svakoga sata, svakoga dana i to prema svima, bez obzira kakva je tko osoba jer ljubav ima moć otopiti i najhladnije srce i jedino ljubav nas može odvesti u budućnost gdje će vladati samo radost i mir. Valentinovo koje se obilježava 14. veljače je samo podsjetnik da je ljubav univerzalna i da je dio ljudske prirode koji treba čuvati, njegovati i širiti kako bi poput Sunca obasjao cijelo čovječanstvo.