U dobrom društvu naših baka

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 3. 2011.

Na posebnom druženju sastali se bake i unuci

U novobukovačkom Vatrogasnom domu prošloga je petka u organizaciji Udruge žena "Hrvatsko srce" i "Bukovica u srcu"  održano veselo druženje pod nazivom  "Bake i unuci".

Na ideju za ovu posebnu večer došla je gospođa Milka Žagar, a članice spomenutih udruga žena  na čelu s gospođom Savicom Čizmar oduševljeno su se prihvatile posla i organizacije ove društvene večeri.

U lijepo uređenom Vatrogasnom domu sakupilo se veliko društvo. Počasna gošća večeri bila je baka Evica Žagar koja ima 92 godine i najstarija je mještanka. Njezina praunuka Marija Žagar okupljenima je  pročitala  životopis koji je baka Evica sama pisala.

(baka Evica Žagar)

Najmlađa baka bila je  gospođa Suzana koja ima 41 godinu.

Unuci i unuke (svi učenici naše škole) svojim su bakama recitirali i čitali pjesme pune ljubavi i svojim ih stihovima dirnuli u srce pa je bilo i suza.

Bakino srce puno ljubavi

Moja baka,

kao i svaka baka,

voli svoga unuka đaka.

Da bolje vidi, naočale nosi,

a kad nekud idemo

sa mnom se ponosi.

Baka se kao ruža crveni!

Kad joj dam poljubac,

ona se zarumeni.

U svoje srce mene baka prima

i za moju braću

tamo mjesta ima.

Bakino srce puno je ljubavi.

Sve što nam ona pruži

to se ne zaboravi.

Dino Marović, 5. razred

Osim baka, drage gošće bile su i ravnateljica Zavičajnog muzeja Slatina gospođa Dragica Šuvak i predsjednica Udruge majki poginulih branitelja Marija Maračić koje su zahvalile na pozivu i oduševljeno pohvalile ovu večer. Prisutnima se obratio i načelnik općine Nova Bukovica Tomislav Žagar koji je bakama uručio prigodne diplome potpisane od strane njihovih unuka.

( unuk Matej Kapetanović i njegova baka s diplomom)

Gospođa Slavica Čizmar na kraju večeri zahvalila je svojim kolegicama iz udruge, gostima,  svim bakama i unucima te svima poželjela da se i nagodinu ovako  sastanu u dobrom društvu baka i unučadi.

Na stranicama marinianis tv možete pogledati audiovizualni zapis ove večeri.