Pravopisni odred

Autor: Administrator , 7. 3. 2014.

Približavaju se Dani hrvatskoga jezika (od 11. do 17. ožujka) – hrvatska kulturna manifestacija koja se obilježava diljem Republike Hrvatske.

Budući da se Dani hrvatskoga jezika održavaju radi podizanja jezične kulture i boljega poznavanja hrvatskoga jezika i njegove povijesti, predlažemo vam prigodan projekt pod nazivom Pravopisni odred koji je nastao po uzoru na akciju Hrvatske televizije Volim hrvatski.

U projekt možete uključiti svoje učenike, a završno predstavljanje organizirati u tjednu održavanja te manifestacije.

Pravopisni odred čini dvoje učenika, a njihov je zadatak fotografirati pogrešno napisane javne natpise kako bi se skrenula pozornost na ono što je u njima jezično pogrešno te kako ispravno trebaju glasiti. Učenici u sklopu projekta trebaju fotografirati i javne natpise čiji autori zaslužuju pohvalu. Traže se, dakle, jezično najgori i najbolji javni natpisi.

Snimljene fotografije potrebno je prikazati u PowerPointu. Na jednom primjeru valja istaknuti fotografiju s natpisom te napisati pokudu ili pohvalu. Materijali se zatim porukom šalju na stranicuSnaga riječi na Facebooku.

Izvor: www.skolskiportal.hr