Najveća pisanica je u Novoj Bukovici

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 4. 2014.

Danas je najveća ukrasna pisanica u Hrvatskoj ugledala svjetlo dana u središtu Nove Bukovice.

Bukovački umjetnik Fikret Balić za pisanicu visine 5 metara i obujma 9 metara utrošio je sa svojim prijateljima više od mjesec i pol radnih dana.

Željeznu konstrukciju izradio je Tomislav Kovać iz Mikleuša a kaširanje i gletanje Ivo Župan iz Nove Bukovice.

"Na ideju sam došao poslije Božića, htio sam nešto pokloniti sumješanima i tako mi je došla ideja za izradom ove velike pisanice koja će krasiti središte mjesta za uskršnje blagdane" rekao je Balić te dodao kako neće stati na ovom projektu nego već u glavi ima nove ideje koje će pokušati realizirati u suradnji sa Općinom, školom i KUD-om Lipa.

Načelnik općine Nova Bukovica, Željko Vencl zahvalio se autoru i svima koji su pomogli u izradi divovske pisanice koja mami poglede svih prolaznika i koja je već na današnjem postavljanju bila atrakcija, uz koju su se svi htjeli fotografirati.

Za sutra u 16 sati načelnik Vencl najavio je svečanost u povodu postavljanja pisanice, u kojem će nastupiti KUD Lipa i djeca OŠ Vladimira Nazora.

(fotografije Roberta Turkalja)

Izvor: www.radioslatina.hr, fotografije Robert Turkalj