Mjesec posvećen knjigama

Autor: Eva Turza Mitrović, 2. 5. 2014.

U mjesecu travnju obilježavamo mnoge važne datume posvećene knjizi.

I u sklopu našeg školskog projekta "Priključi se na knjigu, zaboravi brigu" posebno obilježavamo:

Međunarodni dan dječje knjige (2. travnja),

Dan svjetske knjige i autorskih prava (23. travnja)

te Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Osmaši su sa svojom učiteljicom hrvatskoga jezika Božicom Filipović Veg i knjižničarkom Evom Turza Mitrović održali prigodni kviz poznavanja svjetske i hrvatske književnosti. Učenici su bili podijeljeni u četiri skupine.

Prva serija pitanja odnosila se na važne datume u travnju, a zatim su uslijedili zadatci uparivanja gdje su učenici pokazali svoje znanje o lektirnim naslovima od 1. do 8. razreda. Nakon toga odigrali su igru asocijacija i složili puzzle

Iako su se sve skupine jako dobro pripremile, ipak najviše je bodova osvojila skupina s brojem 2: Tatjana Đuričić, Manuela Križetić, Marijo Ćosić i Ivan Nikšić. Čestitamo! Svi su učenici iz pobjedničke ekipe dobili  i prigodne darove.