Najbolja mama na svijetu

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 5. 2014.

Miljevački učenici povodom Majčina dana izradili „darove ljubavi i zahvalnosti“ (vijest)

S velikim entuzijazmom i veseljem miljevački mališani izrađivali su ovoga tjedna poklone i čestitke za svoje mame.

Učenici 1. razreda pod vodstvom učiteljice Marine izrađivali su okvir za fotografiju i ukrašavali ga po svojoj želji. Stariji učenici- trećaši i četvrtaši uz upute svoje učiteljice Jasminke oblikovali su vazu od valovitog kartona i srcolike cvjetove od kolaž- papira, a sve to kako bi svojim mamama iskazali zahvalnost i ljubav koju prema njima osjećaju. Izborna nastava slovačkog jezika i vjeronauka ovog tjedna također je bila u znaku Majčina dana.

Iako pokloni koje su kreirali nisu skupocjeni, njihova je vrijednost iznimna i neizmjerna. Naši mali Miljevčani očekuju stoga da će ovi mali, od srca stvarani predmeti zauzeti počasno mjesto među najdražim poklonima i uspomenama njihovih majki.

Svim mamama, ali i njihovim mamama- dragim bakama povodom Majčina dana želimo uputiti čestitku kratkom prigodnom pjesmom (stvaralački rad učenice 4. r., Elene Koleno):

Mojoj majci

Majka je lijepa kao cvijet,

Od radosti ću zagrliti svijet!

Poljubi me svakog dana.

Od poljupca njenog duša mi je uspavana!

Ljubavlju me svojom grije.

Pogledom svojim ona me miluje.

Majku se od svih najviše voli.

I za izlaske moli!

Izvor: Jasminka Stošić (tekst) i Marina Kordi(foto), učiteljice PŠ Miljevci