Dan otvorenih vrata

Autor: Jasminka Stošić, 5. 6. 2014.

Dan otvorenih vrata povodom Dan škole i u Područnoj školi Miljevci

Povodom Dana naše škole učenici PŠ Miljevci su u četvrtak 29. svibnja nastupili na školskoj priredbi održanoj u Domu kulture u Novoj Bukovici, a potom su u petak, 30. svibnja „otvorili vrata“ naše područne škole u Miljevcima za sve roditelje i sumještane koji su imali potrebu doći i uveličati proslavu našeg dana i zajedno s učenicima i učiteljicama proslaviti sve naše ovogodišnje rezultate i uspjehe.

Nakon uvodnih riječi i pozdrava, prisjetili smo se svih naših aktivnosti (A nije ih bilo malo!) provedenih tijekom ove školske godine uz  svekoliku pomoć roditelja naših učenika, ali i njihovih baka, djedova te ostalih vrijednih i na suradnju spremnih sumještana. Bila je to dobra prigoda da im tim povodom zahvalimo, a to smo učinili onako kako najbolje umijemo- pjesmom, plesom i kratkim igrokazom tematski povezanim s našim školskim projektom „Priključi se na knjigu, zaboravi brigu!“, čime smo izmamili zadovoljne osmijehe na lica naših mama i ostalih gostiju.

Učenici su sami načinili i zdrave desertne zalogajčiće za naše goste-  „vesele banane za djecu i mame“, a gosti također nisu došli praznih ruku pa smo svi zajedno uživali i u svježe ubranim jagodama iz vrta mame Ivone Smiljanić.

Budući da smo ove školske godine sudjelovali, uz ostale,  i u projektu „ Shema školskog voća“, ovim smo putem promovirali još jedan u nizu naših pažnje vrijednih ciljeva i zadaća- zdravu prehranu i zdrav život

Dan otvorenih vrata bio je odličan razlog i da se „provjeri stanje i izdržljivost“naših novih mreža, koje odnedavna krase golove na našem igralištu.

Za njihovo nam je postavljanje u pomoć priskočio Darko Dolovski, tata našeg četvrtaša Sandra, kojemu, baš kao i svim roditeljima od srca zahvaljujemo na pruženoj podršci u našem školskom životu i radu.

Na kraju druženja pozvali smo naše goste na predstojeću završnu školsku priredbu koju ćemo održati 10. lipnja u Hrvatsko- slovačkom domu u Miljevcima, s početkom u 11.00 h. I ne samo njih!

SVI STE  POZVANI! VESELIMO SE VAŠEM DOLASKU!

Izvor: Jasminka Stošić(tekst), Marina Kordi (foto), učiteljice PŠ Miljevci