U selu punom roda i lastavica!

Autor: Administrator , 6. 6. 2014.

Učenici razredne nastave posjetili su u ponedjeljak 2. lipnja 2014. Park prirode Lonjsko polje.

O izletu u Lonjsko polje pisali su nam učenici...

Kada smo išli na ekskurziju, krenuli smo u 7:30 sa autobusom na kat. U autobusu smo pjevali i bilo je baš zabavno. Stali smo da nešto pojedemo. Vozili smo se četiri sata. To je bio put u Lonjsko polje.

Stigli smo u 11:30. Vidjeli smo velike rode. Trebali smo brojati koliko smo vidjeli roda u gnijezdu. Ja sam vidjela 18 roda u gnijezdu. A u cijelom selu ima 34 gnijezda sa rodama. Bili smo na ručku i ručak je bio odličan. Išli smo i u selo lastavica.

Kada smo išli kući pjevali smo. Bio je kviz. Onda smo se vozili pa smo stigli kući. Sretni i zadovoljni.

Matea Podolski, 2. r

****

Prvi  ponedjeljak u mjesecu lipnju išli smo na izlet u Lonjsko polje. Bilo mi je lijepo. Vozili smo se autobusom na kat otprilike tri sata.

Kada smo došli u park prirode Lonjsko polje, prvo smo posjetili Čigoč. Tamo smo vidjeli puno roda i njihovih gnijezda. Bilo mi je jako zabavno. Onda smo ušli u autobus i krenuli u selo zvano Mužilovčica. To je selo lastavica. Kuće u selu su izrađene od drveta i bile su jako zanimljive.

Na putu kući u autobusu je održan i kviz u kojemu je sudjelovao po jedan učenik iz svakog razreda. Ja sam pobijedila u tom kvizu. Bila sam jako sretna i ponosna. U atobusu smo pjevali, pričali viceve, šalili se. Stajali smo dva puta kako bismo se osvježili. Bilo nam je jako zabavno.

Navečer kada sam došla kući, ispričala sam roditeljima i seki što sam sve vidjela i doživjela na izletu. Nakon svega bila sam umorna pa sam ubrzo otišla spavati.

Dorotea Dolovski, 3. r,  PŠ  Miljevci

****

U ponedjeljak smo umjesto učenja i pisanja u školi, išli na izlet u Lonjsko polje. Već ujutro sastali smo se s ostalim učenicima na raskrižju u Novoj Bukovici. Do tamo nas je vozio naš bus, a u Novoj  Bukovici nas je čekao drugi.

Krenuli smo. Oko jedanaest sati stigli smo u Čigoč. Naš voditelj je rekao da brojimo rodina gnijezda. Ja sam ih izbrojio trideset i sedam, ali bilo ih je točno dvadeset i devet. Nitko nije pogodio točan broj gnijezda. To je bilo baš tužno! Nakon toga smo išli na ručak u restoran, gdje smo se najeli i mogli kupiti i sladoled. Sve je bilo super! Igrali smo se na travnjaku pokraj restorana.

Nakon ručka krenuli smo u selo lastavica, Mužilovčicu. Tamo smo vidjeli puno lastavica i naučili dosta o njima, a zatim smo krenuli kući.

Moja me mama dočekala u Miljevcima. Čim je vidjela bus, krenula je brzo biciklom pred mene. Kada sam došao kući, bio sam već umoran pa sam išao spavati.

Renato Lukaček, 3. r., PŠ Miljevci

****

2. lipnja 2014. g. učenici nižih razreda OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica i svi učenici OŠ Miljevci  u jutarnjim satima krenuli su na izlet u Lonjsko polje.U selu Čigoč imali smo priliku vidjeti mnogobrojne rode. Tamo smo riješili radne listiće i brojili gnijezda, a kada smo završili, išli smo na ručak.

Poslije ručka razgledali smo Mužilovčicu- selo lastavica, a zatim nas je voditeljica puta pozvala u autobus. Bilo je vrijeme za povratak kući. U povratku smo se jedanput zaustavili kako bismo se okrijepili jelom i pićem. Kući smo se vratili oko 20. 00 sati. Bio je to koristan i zabavan izlet.

Leona Kordi, 4. r., PŠ Miljevci

****

Meni je u selu roda bilo lijepo. Vidio sam rode i laste.  Kupio sam sladoled.

Matej Bračun 1.razred

Bili smo u Lonjskom polju. Vidjeli smo konje, krave, ovce i traktore.

Meni se svidjelo kad sam vidio jelena, a nije mi se svidjelo kad sam vidio Savu.

Matija Kribl, 1.r.

Jučer smo bili u Lonjskom polju. Rode su bile najbolje, i konji, i ovce, i onaj brodić, koze i  kad smo bili u onoj maloj  kućici, lastavice  i ono malo gnijezdo.

Ana Šimara 1.r

Meni se svidjelo selo roda. Nije mi se svidjela močvara. Vidio sam trideset osam roda i bili smo na ručku. Jeli smo sladoled.

Roberto Gorički, 1.razred

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica PŠ Miljevci, Kristina Pintarić, učiteljica 2.r., Marija Peček, učiteljica 1.razreda