Završnom svečanosti učenici PŠ Miljevci obilježili završetak školske godine!

Autor: Jasminka Stošić, 15. 6. 2014.

U Hrvatsko- slovačkom domu u Miljevcima 10. lipnja 2014. g. učenici PŠ Miljevci su za svoje roditelje, bake, djedove, susjede i ostale sumještane priredili svečanu školsku priredbu kojom su obilježili završetak još jedne uspješne školske godine.

11 učenika područne škole svojim je točkama plijenilo pažnju dragih uzvanika u trajanju od jednog školskog sata.

Bilo je tu i radosti i suza!

Trenutak oproštaja četvrtaša: Dominika, Elene, Sandra i Leone od učiteljice Jasminke bio je prilika za prisjećanje na zajedničke uspomene i doživljaje koji ih povezuju od polaska u školu sve do današnjih dana i zbog kojih su nakratko potekle i suze niz njihove obraze. No raspjevani i rasplesani kao i uvijek uspjeli su zabaviti i razveseliti svoje goste.

Osobitu su nam čast svojim dolaskom na našu ovogodišnju svečanost ukazali gosti iz Nove Bukovice: načelnik Općine Nova Bukovica, gospodin Željko Vencl u pratnji tajnice i općinske službenice te naš župnik, vlč. Mario Matijević, koji je svoj 30. rođendan odlučio proslaviti baš u našem društvu!

Našem veselju pridružio se i gospodin Vlatko Jelenčić, predsjednik Crvenog križa Slatina s kojim već godinama uspješno surađujemo, posebice na planu realizacije humanitarnih aktivnosti i projekata.

Kao i prethodnih godina, našem pozivu  se odazvao i gospodin Đuro Sobol, predsjednik Udruge Matica slovačka Miljevci i dopredsjednica , gospođa Jasna Matota bez čije podrške naša priredba ne bi izgledala jednako svečano. Oni su nam nesebično ustupili svoj miljevački dom i omogućili našim učenicima nastup na pravoj pozornici, a time su i publici i izvođačima priuštili doživljaj za pamćenje. Naš pedagog Darko Samardžić bodrio nas je osmjesima iz prvog reda i bio podrška  baš svakom izvođaču, a učitelj Dražen Kovačević je i ove godine izvrsno „poštimao“razglas i bio instrumentalna pratnja u svim našim zbornim izvedbama.

Tijekom izvođenja programa gosti su mogli pratiti video-prezentaciju putem koje su mogli steći potpuniji uvid u naš cjelokupni ovogodišnji rad i aktivnosti kojih je uistinu bilo puno!

Završni song“Idemo na more“ svima je razgalio srca i donio erupciju pozitivnog raspoloženja, kakvo i priliči završetku školske godine.

Umorni, ali zadovoljni ispraćamo još jednu školsku godinu. Dijeleći osjećaje svih učenika naše škole, s veseljem iščekujemo zasluženi ljetni odmor!

Više ugođaja veselog događaja mmožete pogledati u našem Fotogledu!