Osmaši, bliži se kraj upisa pa pogledajte što trebate dalje

Autor: Darko Samardžić, 4. 7. 2014.

Dragi osmaši,  8. 7. 2014. u 12,00 se zaključavaju obrazovni programi što znači da do tada morate odabrati obrazovne programe i poredati ih po prioritetu. Dakle, pod broj 1 ćete staviti ono što najviše želite upisati. Nakon što se obrazovni programi zaključaju više ih nećete moći mijenjati zato do tada dobro razmislite kako ćete ih poredati jer poslije nema premišljanja.

8. 7. 2014. svi osmaši neka dođu u školu  od 12.00 sati.

Ako netko kojim slučajem ne bude mogao doći 8.7., neka u školu dođe 9. 7. 2014. od 9.00 do 12.00 sati.

U školu nitko ništa ne mora donositi jer ćemo za sve učenike isprintati sve prijavnice koje će vas čekati. Prijavnicu mora potpisati učenik i jedan od roditelja (skrbnika), dakle uz učenika u školu mora doći i jedan roditelj.

Nakon što potpišete ovu prijavnicu više nemate nikakvih obveza prema osnovnoj školi, dakle ne morate više dolaziti u osnovnu školu niti nam donositi ikakve papire. Sve što slijedi dalje u tekstu obavljate s roditeljima i nosite u srednju školu.

11. 7. 2014. se objavljuju konačne ljestvice poretka, dakle moći ćete vidjeti u koju školu ste upali.

Od toga datuma ćete moći isprintati upisnice. Upisnica nije isto što i prijavnica.

Prijavnicu ćete potpisati  (zajedno s roditeljem/skrbnikom) u osnovnoj školi 8. 7. ( od 12.00 h), a upisnicu morate odnijeti u srednju školu.

Upisnicu morate sami isprintati,  a možete ju pronaći na istome mjestu gdje ste prijavljivali obrazovne programe, dakle logirate se sa svojim korisničkim imenom, lozinkom i PIN – om, pronađete upisnicu i isprintate ju.

Kako biste završili upis, u srednju školu koju ste upisali morate u razdoblju od 14. do 18. 7. odnijeti sljedeće papire:

- upisnica (mora ju potpisati i učenik i roditelj)u školu ju nose svi učenici!

- potvrda liječnika medicine rada ili školske medicine (ovisi što se tražilo za upis u program koji ste odabrali)potvrde trebaju uglavnom svi osim onih koji upisuju gimnaziju

- ugovor o naukovanju (četiri primjerka)u srednju školu ga nose oni koji upisuju obrtničke programe, a uz ugovor o naukovanju morate ponijeti i svjedodžbu 8. razreda (dakle svjedodžbu nose samo oni koji sklapaju ovaj ugovor)

- oni koju su dobili 1 dodatan bod u srednju školu nose papire kojima to dokazuju (te papire ste već nosili razrednici i sad opet morate u srednju školu) – npr. osmrtnica ili potvrda o dugotrajnoj nezaposlenosti, itd.

- učenici koji su se školovali prema prilagođenom programu na upis u srednju školu nose dokumentaciju koju su dobili kada su prolazili proceduru kako bi dobili direktan upis

Ako na upis ne donesete sve papire koje srednja škola traži od vas, nemate pravo upisa u srednju školu i morate čekati jesenski rok.

Sretno!