Leonin nastup i na državnom Lidranu

Autor: Lareta Žubrinić, 14. 4. 2011.

Leona Kordi svojim je nastupom osvojila simpatije i na državnoj razini LiDraNa u Šibeniku

U kolijevci kulture, najstarijem hrvatskom gradu Šibeniku, od 10. do 14. travnja  održana je jubilarna 20.  državna smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva osnovnih i srednjih škola - LiDraNo 2011.

Tim povodom ondje je boravila  i naša učenica prvoškolka Leona Kordi te njezina mentorica i učiteljica Jasminka Stošić iz Područne škole Miljevci.

Na pozornici Kongresne dvorane hotela "Ivan" (Solaris) Leona je izvela svoj pojedinačni scenski nastup - monolog „Ivica i Marica na drugi način“ kojim je osvojila simpatije publike, a s velikom pozornosti njen šestominutni nastup pratili su i uvaženi dramski stručnjaci,

članovi prosudbenog povjerenstva koji su o izvedbama svih sudionika na završnom okruglom stolu izrekli i svoje sudove i sugestije.

Mnogobrojni sudionici ove smotre pridošli su iz raznih krajeva  Hrvatske, a Leona je bila među najmlađima te je, predstavljajući našu školu, dala svoj doprinos ovom značajnom „festivalu“ učeničkog stvaralaštva, kreativnosti i izvrsnosti .

Riječima zahvale i potpore sudionicima  obratila se i predsjednica središnjeg odbora državne smotre LiDraNa 2011. književnica Željka Horvat – Vukelja:

„...Hvala ti, LiDraNo, za dvadeset nezaboravnih susreta!

Neka ih bude još dvadeset, i još više...

...na dobrobit djece naše i Lijepe Naše!“

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 1. i 2. r. PŠ Miljevci