U iščekivanju Uskrsa

Autor: Lareta Žubrinić, 19. 4. 2011.

Prvašići trećim integriranim danom dovršili rad na školskom projektu

Njegujući tradicijsku kulturu i starinske običaje našega zavičaja učenici prvoga razreda sa svojom učiteljicom održali su dio integriranoga nastavnoga dana u obitelji Lacković, kod djeda i bake učenice Patricije.

Nakon što su obradili prigodnu temu o Uskrsu iz Prirode i društva, učenici su krenuli na vanučioničnu nastavu.

Dočekao ih je srdačni djed Andrija, domaćin .

Pažljivo su promatrali  kako vrijedne ruke bake Štefice spravljaju uskrsnu pogaču,

a gospođa Sanela  pokazala im je kako se jaja bojaju na starinski način - travom u lukovim ljuskama.

Dok se pogača pekla, a jaja kuhala,  prvašići su održali sat tjelesnog šetnjom u proljetnoj prirodi.

Na povratku nas je dočekao svečano postavljen stol te smo zatim blagovali svježu pogaču, pili kravlje mlijeko i jeli netom obojane pisanice.

Krasan da u obitelji Lacković završili su srdačnom zahvalom na njihovom trudu.

Izvor: Lidija Medved, učiteljica 1. razreda