Hrvatski olimpijski dan

Autor: Lareta Žubrinić, 11. 9. 2014.

Kako su Miljevčani obilježili Hrvatski olimpijski dan

Već prvoga tjedna nove školske godine miljevačkom područnom školom „prostrujao“ je duh olimpizma i natjecanja. Podijeljeni u jednakobrojne skupine, odlično raspoloženi mali Miljevčani su prema uputama svojih učiteljica zaigrali stare i već pomalo zaboravljene igre koje su nekada bile omiljena rekreacija naših mama i tata, baka i djedova.

Time su ujedno otpočeli i realizaciju ovogodišnjeg školskog projekta „"ZAigraNA ŠKOLA“, kojim ćemo tijekom cijele školske godine poticati sve naše učenike na istraživanje starih igara i sportova i na njihovo prakticiranje u svrhu promicanja zdravih načina rekreacije i zabave.

Želja nam je i namjera planiranim projektnim aktivnostima podići razinu svijesti naših učenika o potrebi kretanja, boravka u prirodi i izravnog kontakta i druženja  s vršnjacima, što sve više dolazi u pitanje u današnjoj eri interneta, suvremenih medija i raznih tehnoloških novotarija.

Obilježavajući Hrvatski olimpijski dan zaigrali smo igre koje smo baštinili od naših roditelja i uvjerili se kako su one (poput „Utrke s krumpirima“, „Skakanja u vreći“, „Crne kraljice“, „Dan – noć“,...) podjednako atraktivne i u nekoj mjeri i uzbudljivije od igara  kojima se zabavljaju današnji mališani. Svi smo se složili da smo igrajući stare igre doživjeli sasvim nova uzbuđenja.

Uz navijačke pokliče i obilje smijeha i veselja proveli smo sat Tjelesne i zdravstvene kulture na  najbolji mogući način. Mali Miljevčani su pri tomu iskazali zavidnu razinu spretnosti  i borbenosti.

Želimo stoga vjerovati da se možda i u nekomu od njih krije kakav skriveni sportski as ili budući hrvatski olimpijac!

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 1.i2.r., PŠ Miljevci (foto)