Sportske igre zaIGRAne škole

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 18. 9. 2014.

Hrvatski olimpijski dan učenici od 5. do 8. razreda obilježili su raznim sportskim igrama, uz smijeh i zabavu!

Igre su uslijedile nakon nekoliko uvodnih riječi nastavnice TZK Vere Panić, ravnateljice Larete Žubrinić i učenice 8. razreda Irene Marušić.

No, prije nego se moglo započeti s natjecanjem, koje se odvijalo u vrlo veselom natjecateljskom tonu, bilo je potrebno dobro se razgibati i zagrijati. Svaki je razred imao i svog „učitelja instruktora“ čije je upute u vježbama razgibavanja valjalo slušati.

Uskoro smo bili spremni za natjecanje i svi jednako željni pobijediti za svoj razred. Okušali smo se u mnogim disciplinama u kojima je svatko osvojio neko mjesto, manje ili više uspješno.

Natjecali smo se u skakanju u vrećama, povlačenju užeta, bacanju kamena s ramena, malom nogometu, ali bilo je ove godine i novih disciplina u kojima se dosad nismo okušali.

U skladu s ovogodišnjim projektom „ZaIGRAna škola“, u kojem cijele godine proučavamo stare igre iz svog djetinjstva, ali i djetinjstva naših roditelja pa i baka i djedova, upoznali smo igre poput gađanja mete kuglom (gađanje tronošca) i bacanja potkove na štap.

Medicinskom loptom težine 200 g gađali smo improvizirani tronožac, a bodove su dobili oni koji su ga u potpunosti srušili, dok smo potkovu trebali nataknuti na štap zaboden okomito u zemlju. Iako možda zvuči lako, zadatak to nije bio ni najmanje!

Učiteljima nije bilo dopušteno sudjelovanje (mada su se neki krišom pokušali skriti među učenike i okušati se u zanimljivim igrama!). Ali zato su budno pratili zbivanja, srdačno navijali za sve učenike i iz svih kutova uslikali poneku fotografiju kako bi vam prenijeli prizore smijeha i pljeska koji su odzvanjali školskim igralištem.

Ovaj smo događaj obilježili 17. rujna  (umjesto 10. rujna, kako je Hrvatski olimpijski odbor odredio) zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta, no zabave nikako nije nedostajalo.

Najuspješniji na Hrvatskom olimpijskom danu

1.      SKAKANJE U VREĆI:

5.r. Tomy Znika i Anamarija Bilavčić

6.r.  Mihael Gabelić i Lucija Podolski

7.r. Fran Fuljek i Ana Škrnički

8.r. Dejan Marović i Marija Habuš

2.      POTEZANJE UŽETA  -  NADVLAČENJE

- pobijedili 6.r.  i 8.r. (djevojčice i dječaci)

3.      NOŠENJE LOPTICE U ŽLICI:

5.r. David Dujak i Patricija Križetić

6.r.  Gabrijel Fuljek i Marta Juršik

7.r. Robert Orlić i  Marija Krupa

8.r. Ivan Jerković i Silvija Šterl

4.      GAĐANJE TRONOŠCA LOPTICOM:

5.r. Damjan Stjepanović i Dražen Huber

6.r.  Leonardo Kovačić i Veronika Brzica

7.r. Domagoj Knapić i Sara Križetić

8.r. Renato Matota i Irena Marušić

5.      BACANJE POTKOVE NA ŠTAP:

5.r. Franko Šterl i Patricija Križetić

6.r.  Željko Nikić i Lucija Podolski

7.r. Domagoj Knapić i Antonia-Barbara Brzica

8.r. Renato Matota i Marija Habuš

6.      BACANJE KAMENA S RAMENA:

5.r. Damjan Stjepanović i Anamarija Bilavčić

6.r.  Željko Nikić i Lucija Podolski

7.r. Robert Orlić i MarijaKrupa

8.r. Dejan Marović i Barbara Stjepanović

7.      MALI NOGOMET (DJEČACI):

- pobijedili 6.r. i 8. razred

8.      GRANIČAR (DJEVOJČICE):

- dvije mješovite ekipe : neriješeno!

Više fotografija pogledajte u Fotogledu!:)

Izvor: Irena Marušić, 8.r., Novinarska družina