Informacijski centar Europa Direct Virovitica

Autor: Lareta Žubrinić, 22. 10. 2014.

Informacijski centar Europa Direct Virovitica (EDIC) osnovan je kako bi svi građani i građanke Virovitičko-podravske županije dobili točne i pravovremene informacije i savjete o svim temama vezanim uz Europsku uniju.

Cilj EDIC Virovitica je promicati građansko sudjelovanje na lokalnoj i regionalnoj razini kroz omogućivanje građanima Virovitičko-podravske županije da im sve informacije o područjima djelovanja EU budu dostupne, te kroz pružanje prilike da direktnom interakcijom sa stručnjacima dobiju odgovore na sva EU pitanja, a koja utječu na njihov svakodnevni život.

Prijavitelj projekta je VIDRA – Agencija za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije.

Dvije zaposlenice pružat će građanima odgovore na sva pitanja o Europskoj uniji, a građani će se moći i samostalno informirati korištenjem dostupnih publikacija te računalom namijenjenom upravo njima.

Ured informacijskog centra bit će smješten u zgradi Razvojne agencije VIDRA, na adresi Augusta Šenoe 1, Virovitica. Radno vrijeme centra je od ponedjeljka do petka od 8 do 14 sati. Aktivnosti informacijskog centra i razne novosti vezane uz Europsku uniju građani mogu pratiti na facebook stranici i Twitter profilu, a uskoro i na web stranici.

Projekt sufinancira Predstavništvo Europske komisije koje je i nadležna institucija za koordinaciju svih aktivnosti novootvorenog centra.

Učenici i učitelji mogu posjetiti i zanimljive i korisne mrežne stranice europa.eu kao što je Dječji kutak ili Učiteljski kutak, a isto tako na eu-bookshop pronaći mnoštvo materijala, brošura i publikacija koji se mogu iskoristiti u nastavi.

(klikom na sličice loga povežite se s mrežnom stranicom)

Izvor: www.europedirect-vpz.eu