Školarci posjetili Slatinu

Autor: Marija Peček, 25. 10. 2014.

Učenici i učiteljice razredne nastave matične i područne škole  u četvrtak su posjetili grad Slatinu.

Posjet je započeo bajkovito jer smo šetnjom u društvu  jesenskih boja i  laganih kišnih kapi došli pred  zgradu Pučkog otvorenog učilišta Slatina kako bi u tjednu „Slatinske male scene“ uživali u gledanju  kazališne predstave „Snježna kraljica“  u izvedbi Kazališta Virovitica.

Uz snažne zvučne efekte i prekrasnu izvedbu glumaca odlično smo se zabavili, stekli nova znanja, ali i iskustva ponašanja u kazališnom prostoru,  napljeskali se, a posebno se uvjerili i naučili kako su ljubav i prijateljstvo najjača snaga  pa čak i  protiv Snježne kraljice koja ispod kraljevske haljine ima ledeno srce.

Uvijek lijep Zavičajni muzej Slatina  dočekao  nas je spreman u  svojoj postavi i u njemu je većina učenika po prvi put  otkrila nove čari i njegove tajne.

Gospođa Dragica Šuvak, ravnateljica muzeja,  srdačno nas je ugostila i povela sa sobom učenike 3. i 4. razreda i učiteljice Mariju, Kristinu i Jasminku.  Ona ih je, između ostalog,  upoznala za životom i djelom Milka Kelemena,  svjetski poznatog glazbenika iz Slatine.

1. i 2. razred s učiteljicama Marinom, Lidijom i Marijom u muzeju je ugostila  gospođica Edina Balić, pripravnica za kustosa, koja nam je pokazala dio muzejskih starina koje smo mogli čak i opipati što nas je jako razveselilo.

Edina nam je  pripremila i kviz nakon njezinog zanimljivog i poučnog predavanja. Bila je velika gužva oko papira jer je pobjednike očekivala nagrada! O, kako su samo odgovarali na pitanja!  Pogledajte našu pobjedničku ekipu!

Prije odlaska u Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina zasluženo smo se  odmorili u središnjem gradskom  parku  koji je  za sebe u potpunosti već preuzela jesen.

Gradska knjižnica i čitaonica ponovno nas je iznenadila svojim bogatstvom skrivenim u knjigama. U tijeku je obilježavanje   Mjeseca knjige, a ove godine je tema ljubav. U pričaonici koju su priredili knjižničari i ravnateljica knjižnice Ana Knežević, učenici su s uživanjem čitali pjesme Zvonimira Baloga i Luke Paljetka s ljubavnom tematikom.  Koliko je samo bilo zainteresiranih!

Učenici su se upoznali i s jedna engleskom ljubavnom legendom koja govori o ljubavi, a zatim i sa zavičajnom legendom o Ružici gradu u Orahovici.

Puni dojmova, zahvaljujemo svim našim domaćinima na gostoprimstvu!

Izvor: Marija Peček, učiteljica 2.r. (tekst), Kristina Pintarić, učiteljica 3.r. (foto)