Trećaši pišu o posjetu Slatini

Autor: Kristina Pintarić, 27. 10. 2014.

Pročitajte kako su se  Josip, Ivana, Mateja, Mia i Monika proveli u Slatini

Išli smo posjetiti Slatinu. U 9.30 smo se našli na centru i autobus je došao po nas. Naša nas je učiteljica čekala u Slatini. Išli su prvi, drugi, treći i četvrti razredi.

Prvo smo išli u kazalište i tamo smo gledali Snježnu kraljicu. Predstavu je izvodilo kazalište Virovitica. Predstava je bila prekrasna i fantastična. Još smo išli u muzej. Tamo smo razgovarali o Milku Kelemenu. U muzeju mi je bilo zanimljivo. Išli smo i u gradsku knjižnicu povodom Mjeseca hrvatske knjige i tamo smo čitali Miševi i mačke naglavačke i legendu o Ružica gradu.

Najbolje mi je bilo u kazalištu. Tamo se radilo o jednoj curi koja se zvala Gerda. Ona i njezin prijatelj Kaj imali su baku. Jednu večer je baka Gerdi i Kaju pričala priču o Snježnoj kraljici. Kaja je otela Snježna kraljica da složi jednu slagalicu. Gerda je tražila Kaja i puno je ljudi srela u potrazi za Kajom i našla ga je. Svi su bili sretni. Predstava je trajala 45 minuta. Išli smo kući u 13 sati.

Mateja Podolski

Mi smo u četvrtak 23.10. 2014.g. išli u kino, muzej i gradsku knjižnicu. U kinu smo gledali predstavu Snježna kraljica i bilo je super. Poslije kina smo išli u muzej Slatina i učili smo o Milku Kelemenu. Poslije muzeja išli smo u gradsku knjižnicu Slatina i čitali lektiru Miševi i mačke naglavačke. I oni koji su se javili čitali su tu lektiru. Poslije knjižnice je autobus došao po nas i vraćamo se kući živi i zdravi.

Ivana Habuš

U četvrtak 23.10. išli smo u kazalište u 10 sati. Bilo mi je lijepo na predstavi Snježna kraljica. Prvo je bilo vještica pa su se igrali dječak i djevojčica. I djeca su se derala kad je bio mrak. A onda je došla zima za priču. E onda smo išli u muzej pa u knjižnicu. Pa smo naučili sve o muzeju i knjižnici. Naj glazbenik je slatinčanin Milko Kelemen. On je prošao svijet dva puta.  A najbolje mi je bilo u knjižnici. Čitali smo knjige i onda smo pjevali pjesmu Nije lako bubamarcu.

Josip Bukovac

Mi smo iz Nove Bukovice u Slatinu krenuli 23.10.2014. u 9 i 30. Prvo smo otišli u kino gledati kazališnu predstavu Snježna kraljica. Predstava mi se jako svidjela. Ali neki su se bojali pa su vrištali. Bilo nas je jako puno jer su bila djeca i iz drugih škola i iz vrtića. A onda su išli u muzej. Prvi i drugi razred su bili dolje u muzeju, a mi treći razred i četvrti smo bili gore. Nama je teta iz muzeja pričala o Milku Kelemenu. A onda smo išli u knjižnicu. Tamo smo čitali knjige i slušali što je teta u knjižnici pričala. Čitala je legendu o Ružica gradu. Pa smo onda išli kući.

Mia Orlić

Bili smo u Slatini 23. listopada. Bili smo u kinu gledati kazališnu predstavu Snježna kraljica. Poslije smo išli u muzej i tamo su nas lijepo dočekali. Naučili smo tko je Milko Kelemen.  Gledali smo gdje je on sve bio po svijetu i uvijek je ponešto donio. Pa smo onda išli jesti i tamo smo od učiteljica dobili kekse.

Onda smo išli u knjižnicu. Tamo nam je knjižničarka pričala o tome što su legende. Onda tko je htio mogao je čitati priču Miševi i mačke naglavačke. I došli smo do kraja, a na kraju smo pjevali pjesmu Nije lako bubamarcu, čak je i učiteljica Marija pjevala. Najljepše mi je bilo u kazalištu. Meni je bilo prekrasno. Jedva čekam da opet idemo. Svima je bilo prekrasno!

Monika Nikšić