Tolerancija - uvažavanje različitosti

Autor: Marija Vencl, 16. 11. 2014.

Rođendan Mahatme Ghandija, 16. studenog, odabran je za Međunarodni dan tolerancije.

"Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu."

Učiteljica 4. razreda Marija Vencl povodom obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije potaknula je svoje učenike da se predstave likovnim izričajem - portretom.

Vođeni motom: Tako različiti, a tako jednaki, svoje su prijatelje opisali nekom riječju kojom ga najčešće doživljavaju.

"To znači prihvaćanje činjenice da ljudska bića, prirodno različita u svojim nastupima, situacijama, govoru, ponašanju i vrijednostima imaju pravo živjeti u miru i da budu kakvi jesu. Također znači da se nečija viđenja ne nameću drugima."