Tko mami čita, taj uči - učilica?

Autor: Lareta Žubrinić, 10. 5. 2011.

Mala slagalica nedavnih događanja

U proteklome mjesecu travnju obilježili smo čak tri datuma posvećenih knjigama, a to je bio povod da izaberemo i najčitatelja škole.

U konkurenciji su  bili svi učenici koji čitaju puno knjiga, a i na vrijeme ih vraćaju u školsku knjižnicu.

Iako nije bilo lako izabrati najčitatelja škole, poštujući zadane kriterije, odabrali smo top 5 najrevnijih ljubitelja knjiga.

Ivan Horvat iz 5. razreda i Ana Škrnički iz 3. razreda      proglašeni su najčitateljima škole, a posebno su još pohvaljene i učenica 6. razreda Ena Dujak, Antonija Peričić iz 7. i Anamarija Jagnjić iz 8. razreda.

Nastavnica hrvatskoga jezika Lareta Žubrinić i knjižničarka  Sanja Pajnić spomenutim su učenicima podijelile "slatke" nagrade, a također su pohvalile i sve one učenike koji redovito čitaju lektiru i uredno vraćaju posuđene knjige.

Nedavno smo obilježili i Majčin dan, točnije 8. svibnja. Ovako su se najdražim bićima na svijetu, svojim mamama zahvalili učenici 2. razreda matične škole.

Učiteljica 3. razreda Terezija Vencl posebno se ponosi svojim 3. razredom jer nije samo Ana zaslužila pljesak ostalih učenika i učitelja!

Sigurno ste čuli da je njezin prijatelj iz razreda  Robert Orlić nedavno pokazao svoje znanje na televizijskom kvizu "TV učilica" i uz malo spretnosti, a ponajviše uz puno znanja osvojio i vrijednu nagradu cd  Učilica. Robert i dalje nastavlja sa ovim izazovom. Tko zna, možda jednog dana bude i pobjednik nekog poznatijeg kviza.

Čestitamo svima!

Izvor: Sanja Pajnić, Terezija Vencl, Marija Bošnjak