Božićna pšenica za naše Erasmus+ partnere u projektu

Autor: Ruža Živković, 18. 12. 2020.

Učenici, članovi učeničke zadruge „Bukvica“, 17. prosinca 2020.,  s učiteljicom Kristinom Kukuljević (voditeljicom školske zadruge) uz ideju i koordinaciju pedagoginje Ruže Živković izrađivali su lutkice od piljevine i vate.

Na vrh lutkica stavili su Božićnu pšenicu koja će zalijevanjem i pravilnom njegom izrasti te će naše lutkice dobiti kosu. Učenice 5. razreda naše škole, Ana Dorčak, Marta Terek, Lena Valent, Mateja Karl i Carmen Bokorni izradile su svaka po jednu lutkicu prema navođenju učiteljice.

Za izradu lutkica bile su im potrebne prozirne ženske čarape (najlonke), piljevina, vata, pšenica, konac, umjetne oči za lutke i flomasteri. Nakon što je svaka učenica, prema vlastitom nahođenju i mašti izradila lutkicu svakoj lutkici pridružili smo jednu zastavu zemalja iz kojih dolaze naši Erasmus+ partneri iz projekta „Tradicionalne igre, zdrav razvoj djetinjstva“.

Ove lutkice koristili smo u online javljanju na prvom sastanku učenika kroz Projekt. Cijela ova ideja zamišljena je s ciljem razvijanja dječjeg manualnog rada, kreativnosti i mašte kroz obveze u svakodnevnom životu (npr. sadnja Božićne pšenice). Cilj nam je bio potaknuti učenike na kreativan rad u svakodnevnom životu što smo kroz navedenu aktivnost u potpunosti i ostvarili.

Fotografije: Kristina Kukuljević, učiteljica likovne kulture

Tekst i naslovna fotografija: Ruža Živković, pedagoginja