Svjetski dan planina

Autor: Lareta Žubrinić, 11. 12. 2020.

Pod motom „Planine su važne mladima“ (Mountains Matter for Youth) danas se obilježava Međunarodni dan planina.

Danas je u prostoru škole postavljena izložba fotografija posvećena planini Papuk, a fotografije su nam ustupile članice Foto-video kluba Slatina.

Slika može sadržavati: biljka, na otvorenom i priroda

Godine 2003. Opća skupština UN-a odredila je 11. prosinca Međunarodnim danom planina.

Slika može sadržavati: biljka, na otvorenom i priroda

Imajući na umu presudnu ulogu planina u održavanju ekosustava i njihovu osjetljivost na klimatske promjene, cilj obilježavanja ovog međunarodnog dana je podizanje svijesti o važnosti planina. U kontekstu ovogodišnje teme „Planine su važne mladima“, o ulozi i važnosti planina posebno je bitno educirati djecu i mlade, kao „aktivne agente promjene i buduće vođe sutrašnjice“, navodi UN-ova Organizacija za hranu i poljoprivredu.

Slika može sadržavati: biljka, tekst

Slika može sadržavati: biljka, na otvorenom i priroda

Postavljanje izložbe zamišljeno je u našem školskom parku u sklopu projekta "Naš park živi s nama", no zbog kišnih vremenskih uvjeta nismo ga bili u mogućnosti realizirati vani.