Natječaj za ravnatelja/icu Škole

Autor: Darko Samardžić, 17. 11. 2016.

U nastavku teksta možete saznati detaljnije informacije o natječaju.

OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA

NOVA BUKOVICA

KLASA:  112-01/16-01/5

URBROJ: 2189-25-12-16-1

Nova Bukovica, 17. studenog  2016.

Na  temelju članka 126.,127. i 165. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  (Narodne novine br. 87/08.,86/09.,92/10.,105/10., 90/11.,5/12., 16/12., 86/12.,126/12, 94/13. i 152/14.) i članka 78. Statuta Osnovne škole Vladimira Nazora Nova Bukovica, Školski odbor Osnovne škole Vladimira Nazora Nova Bukovica raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Prema odredbi čl. 126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13 i 152/14.):

(1)    “Ravnatelj  školske ustanove mora  ispunjavati sljedeće uvjete:

1) završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

a)      sveučilišni diplomski studij ili

b)       integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili

c)       specijalistički diplomski stručni studij;

2) uvjete propisane člankom 106. ovoga Zakona

3) najmanje 8 godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

(2)   Osim osobe koja je završila neki od studija iz stavka 1, podstavka 1. ovoga članka, ravnatelj osnovne škole može biti i osoba koja je završila  stručni četverogodišnji studij za učitelje kojim se stječe 240 ECTS bodova.

(3)   Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz stavka 1. podstavka 1. ili stavka 2. ovoga članka, može biti ravnatelj osnovne škole, ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastupnom mandatu, a ispunjavala je uvjete za ravnatelja propisane Zakonom o osnovnom školstvu ( N. N. 59/90., 26/93., 27/93., 29/94., 7/96., 59/01., 114/01., 76/05 ).”

Uz prijavu na natječaj potrebno je priložiti u izvorniku ili ovjerenom presliku sljedeću dokumentaciju:

-           životopis

-           diplomu o stečenoj stručnoj spremi

-     dokaz o položenom stručnom ispitu ili dokaz iz  kojega proizlazi  oslobađanje od obveze polaganja stručnog ispita sukladno čl. 157. st. 1. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

-          domovnicu

-   dokaz o stažu osiguranja i dokaz o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima

-     dokaz o obavljanju poslova ravnatelja u najmanje drugom uzastupnom mandatu za osobe koje se kandidiraju temeljem stavka 3. članka 126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

-        uvjerenje nadležnog suda da osoba nije pod istragom i da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od šest mjeseci).

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Ravnatelj se imenuje na vrijeme od 5 godina.

Rok za podnošenje prijava kandidata je 8 dana od dana objave natječaja.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu: Osnovna škola Vladimira Nazora Nova Bukovica, Zagrebačka 28, 33518 Nova Bukovica, s naznakom “ natječaj za ravnatelja – ne otvarati“.

Nepotpune i nepravodobno dostavljene prijave neće se razmatrati. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni najkasnije u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

PREDSJEDNICA ŠKOLSKOG ODBORA

Marina Kordi