Likovni i literarni natječaj -Lovrakovi dani kulture

Autor: Lareta Žubrinić, 26. 1. 2016.

Kad se male ruke slože, sve se može - likovni i literarni natječaj "Lovrakovi dani kulture"

Izvršni odbor LOVRAKOVIH DANA KULTURE raspisuje N A T J E Č A J

za najbolje literarne i novinarske ostvaraje učenika osnovnih škola RH na temu

Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može

za najbolje likovne i literarne ostvaraje učenika osnovnih škola RH

na slobodnu temu.

Škola može na natječaj poslati 5 literarnih i 5 likovnih ostvaraja nižih razreda te 5 literarnih, 5 novinarskih i 5 likovnih ostvaraja viših razreda.

Škola može poslati i 5 prijedloga za naslovnicu zbornika DAROVI DJETINJSTVA (formata 13x24 cm, boja) u kojem će biti objavljeni najbolji ostvaraji.

Literarni i novinarski ostvaraji  šalju se u pisanom obliku i snimljeni na CD/DVD mediju.

Za likovno stvaralaštvo moguće su likovne tehnike po slobodnom izboru.

Na uratku označiti naziv škole, ime učitelja, ime učenika, razred, kategoriju (literarni, novinarski ili likovni ostvaraj s likovnom tehnikom) - pisano na računalu.

Nagrade će se dodijeliti za 3 najbolja ostvaraja iz svake kategorije i za najbolju selekciju te će autori biti pozvani na dodjelu nagrada, 20. svibnja 2016. godine na središnjoj manifestaciji 29. LDK. Tada će biti predstavljen zbornik DAROVI  DJETINJSTVA, koji sadrži najuspješnije učeničke ostvaraje pristigle na Natječaj.

Rezultati  natječaja bit će objavljeni 15. travnja 2016. godine na internetskim stranicama škole www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr
Ostvaraje treba poslati do 7. ožujka 2016. godine na adresu:

OSNOVNA ŠKOLA MATE LOVRAKA

Povjerenstvo za organizaciju natječaja LDK