Heroj Domovinskog rata

Autor: Lareta Žubrinić, 29. 1. 2016.

Školska knjiga poziva vas da se uključite u NATJEČAJ HEROJ DOMOVINSKOG RATA U MOJEM ZAVIČAJU.

Natječaj je namijenjen svim učenicima osmih razreda osnovne škole i četvrtih razreda gimnazije za izradu eseja, plakata ili jednominutnog filma s temom „Heroj Domovinskog rata u mojem zavičaju”.

Svrha je natječaja da učenici pod mentorstvom učitelja povijesti pronađu osobu iz svojeg zavičaja koja se u Domovinskom ratu istaknula hrabrošću, požrtvovnošću, junaštvom i domoljubljem, pa je stoga njezina djela vrijedno obraditi i sačuvati za buduće naraštaje.

Natječaj je otvoren od 25. siječnja do 1. travnja 2016. godine.

Kako sudjelovati?

U dogovoru sa svojim učiteljem ili nastavnikom povijesti učenici samostalno ili u skupini (najviše pet učenika) pišu esej, izrađuju plakat ili jednominutni film o zadanoj temi.

Uređen i lektoriran rad valja poslati e-mailom na adresu heroj@skolskaknjiga.hr ili poštom na adresu Školska knjiga, d. d., za natječaj Heroj Domovinskog rata u mojem zavičaju, Masarykova 28, 10000 Zagreb.

Prilikom slanja radova potrebno je naznačiti:

ime škole koju učenik/učenici pohađaju
adresu škole
ime i prezime učitelja mentora
ime i prezime učenika ako je riječ o individualnom radu, odnosno ime razreda koji se natječe, te kategoriju u kojoj se rad natječe (esej, plakat, jednominutni film).

UVJETI NATJEČAJA

Kategorija esej – do tri kartice teksta (do 5400 znakova s razmacima) u Wordu, font Times New Roman 10 pt, dvostruki prored

Kategorija plakat – format B1; dopuštene su sve likovne i grafičke tehnike

Kategorija jednominutni film – formati .AVI, .MP4 ili .MOV

Stručno povjerenstvo Školske knjige odabrat će najbolja tri rada u svakoj kategoriji do 10. svibnja 2016.

Svi će sudionici dobiti zahvalnice za sudjelovanje u natječaju.

Nagrade za najbolja tri rada u kategoriji najbolji pojedinačni uradak (i za učenika i za mentora) vrijedna su izdanja Školske knjige:

za 1. mjesto: Znakovi pobjednika

za 2. mjesto: Povijest hrvatskog naroda

za 3. mjesto: Povijest hrvatskoga grba.

U kategoriji najbolji grupni uradak predviđene su sljedeće nagrade:

za 1. mjesto: za mentora Znakovi pobjednika + poklon-paket za učenike

za 2. mjesto: za mentora Povijest hrvatskog naroda + poklon-paket za učenike

za 3. mjesto: za mentora Povijest hrvatskoga grba + poklon-paket za učenike.

Najbolji radovi bit će objavljeni na Školskom portalu Školske knjige na adresi www.skolskiportal.hr/heroj i u digitalnom izdanju čitanke priručnika Domovinski rat.

Izvor: www.skolskiportal.hr