Objavljen jedanaesti "Oboji svijet" natječaj

Autor: Administrator , 22. 10. 2021.

Drage učenice i dragi učenici, drage učiteljice i dragi učitelji, pozivamo vas da organizirate „Oboji svijet“ natječaj u svojim školama i obilježite s nama Međunarodni dan tolerancije!

„Oboji svijet“ natječaj prilika je da i ove godine (11. godinu zaredom) čujemo glas djece i mladih, potaknemo njihovu kreativnost te da svi zajedno upoznamo i produbimo svoje uvide o važnosti tolerancije. U kontekstu protekle godine koja je u znaku COVID-19 pandemije i krize te potresa u nekoliko hrvatskih regija, kao i rastućim problemima mentalnoga zdravlja, ključna su pitanja ovogodišnjeg natječaja:

Tolerancija danas: što kad se ne slažemo?
Kako jedni druge prihvaćamo i podržavamo?
Poštujemo li različito mišljenje?
Upoznajemo li i cijenimo drugačije od sebe?
Kako prihvaćamo sebe i promjene koje nam se događaju?

Stoga, dobro pročitajte Poziv te Pravila natječaja, organizirajte Oboji svijet u vašim školama, te nam do tri najbolja rada pošaljite do 16. studenog 2021. godine kako bismo vaše poruke o važnosti tolerancije, međusobnog poštovanja i uvažavanja promovirali putem kanala Foruma za slobodu odgoja!

Veselimo se vašim kreativnim radovima i školskim projektima kroz koje ćete nam
predstaviti kako bojite svijet u svojoj okolini.

PREUZMITE DOKUMENTE:

POZIV “OBOJI SVIJET” ZA 2021.
PRAVILA NATJEČAJA ZA 2021. GODINU

Forum za slobodu odgoja