Radno vrijeme knjižnice

"Klikom" miša na sličicu provjerite kada radi knjižnica!

"Pjesnik u duši" - rezultati natječaja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Eva Turza Mitrović, 8. 12. 2017. 10:15

Još smo jedan Mjesec hrvatske knjige priveli kraju. Učenici naše škole imali su priliku sudjelovati na školskom literarnom natječaju "Pjesnik u duši". U nastavku pročitajte tko je sve sudjelovao, a tko je nagrađen za svoj trud.

Povijest u knjižnici - projekt ide dalje

Autor: Eva Turza Mitrović, 16. 11. 2017. 12:39

Prošle su godine petaši povijest ponavljali s knjižničarkom. Svidjelo im se to pa su odlučili i kao šestaši na kreativan i zanimljiv način ponavljati gradivo iz povijesti.

Mjesec hrvatske knjige 2017.

Autor: Eva Turza Mitrović, 16. 11. 2017. 12:25

Mjesec hrvatske knjige obilježava se svake godine od 15. listopada do 15. studenog. Ove je godine tema enciklopedistika, a svečano je otvaranje bilo u Crikvenici. U našoj se školi Mjesec hrvatske knjige obilježio edukacijama i nastavom u knjižnici.

Tko želi biti Mladi knjižničar?

Autor: Eva Turza Mitrović, 3. 10. 2017. 09:17

Pozivam zainteresirane učenike od 5. do 8. razreda da se jave u knjižnicu za radnog vremena kako bismo i ove godine raznim aktivnostima pridonijeli životu i radu naše škole!

Anketa za učenike 6. i 8. razreda

Autor: Eva Turza Mitrović, 3. 10. 2017. 09:02

Dragi učenici, kolegice knjižničarke Jasna Milički i Ana Sudarević već neko vrijeme istražuju navike čitanja naših učenika. Zainteresirani mogu ispuniti kratku anketu koja se tiče e-lektire.

Savjeti iz knjižnice

Autor: Eva Turza Mitrović, 3. 11. 2014. 19:51

za učenike i učitelje (ali i roditelje)

KNJIŽNICA OŠ VLADIMIRA NAZORA NOVA BUKOVICA

Naša knjižnica broji oko 1600 svezaka knjižne građe koja se dijeli na lektirnu građu, stručnu građu, referentnu zbirku i beletristiku. Pored toga, imamo i dječjih časopisa te AV građu. Prostor knjižnice je malen, ali suvremen i funkcionalan. Opremljen je sukladno sa Standardom za školske knjižnice. Knjižnica je povezana s učionicom informatike što joj daje dimenziju multimedijalnog središta škole.

Iz Pravilnika naše knjižnice:

• Svi učenici i djelatnici škole mogu se besplatno učlaniti u školsku knjižnicu.
  • Svaki član knjižnice može odjednom posuditi 2 knjige na rok od 14 dana.
  • Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećivanja.
  • Oštećene ili izgubljene primjerke korisnik je dužan nadoknaditi istovrsnim primjerkom.
  • Priručnike, rječnike i enciklopedije članovi mogu koristiti u prostoru knjižnice.

Radno vrijeme knjižnice za svaki mjesec možete pogledati na oglasnoj ploči.       U knjižnici možete provoditi slobodno vrijeme, čitati, pisati zadaću ili učiti. Možete tražiti pomoć oko školskih zadataka, kao što su projekti, plakati, seminari... Budite pošteni i knjige vratite na vrijeme kako bi i ostali mogli u njima uživati.

Vidimo se!

Popis lektire

Ovdje možete preuzeti popis lektire za sve razrede predmetne nastave