Pjesnička zbrka

Autor: Eva Turza Mitrović, 25. 3. 2022.

Obilježili smo Svjetski dan poezije zabavnom aktivnošću.

21. ožujka obilježavamo Svjetski dan poezije. Učenici naše škole sudjelovali su u Pjesničkoj zbrci, aktivnosti u kojoj se družimo uz grickalice i sok, igramo i stvaramo nove pjesme miješanjem stihova različitih pjesama različitih autora

Svaka pjesma imala je po 16 stihova, a učenici su podijeljeni u četiri skupine. Svaki je učenik nasumično izvukao po jedan stih svake pjesme. Zadatak je bio od dobivenih stihova stvoriti novu, originalnu pjesmu.

Zadatak jest zabavan, ali nije nimalo lak. Rezultat su zaista pobrkane pjesme koje, kad ih pročitamo, imaju svoju ljepotu i smisao. Učenici su uložili veliki trud i bili su jako kreativni. Pročitali su svoje pjesme naglas i zaključili smo kako se ovakvo druženje mora ponoviti.

Svaka je skupina svojoj pjesmi dala novi naslov:

• Mihael, Tena, Kristijan Š. i Hana svojoj su pjesmi dali naslov "Loše vijesti proljetnog balona"
  • Lara, Anja, Kristijan B. i Ana svojoj su pjesmi dali naslov "Veselo proljeće"
  • Lana, Josipa, Lena i Marija svojoj su pjesmi dali naslov "Proljeće je stiglo"
  • Daniela, Nikola, Matija i Petra svojoj su pjesmi dali naslov "Bezvezna pjesma"

Kako je protekao sat Pjesničke zbrke, pogledajte ovdje:

Aktivnost je vodila knjižničarka u suradnji s učiteljicom Hrvatskoga jezika Matejom Vilček. Svim učenicima koji su sudjelovali od srca zahvaljujemo!