Školski kurikulum

Školski kurikulum podrazumijeva sve sadržaje, procese i aktivnosti usmjerene na ostvarivanje ciljeva i zadaća odgoja i obrazovanja i unaprjeđivanje intelektualnog, osobnog, društvenog i tjelesnog razvoja učenika.

Osim službenih programa nastave i drugih programa koje škola provodi, Školski kurikulum razrađen po odgojno – obrazovnim područjima pokazuje brojne aktivnosti učenika, učitelja i po čemu je škola prepoznatljiva, a temelji se na učeničkoj razini znanja, interesa i sposobnosti, na raznolikosti i kompleksnosti obrazovnih interesa i potreba učenika, roditelja i lokalne zajednice, stalnom porastu znanja, te potrebom oblikovanja učenikove osobnosti u svijetu koji se stalno mijenja.

U planiranju aktivnosti vodimo se načelima individualizma, nepristranosti i multidisciplinarnosti.

Pri izradi Školskog kurikuluma stavljen je naglasak na specifičnosti škole i sredine u kojoj škola djeluje.