Obilježeni Miljevački dani kukuruza 2016.

Autor: Maja Kanđera, 19. 9. 2016.

Tradicionalno, i ove godine održani su Miljevački dani kukuruza. Tako smo u subotu, 17. rujna, mogli uživati u lijepim izvedbama Matice slovačke Zokov Gaj, Matice slovačke Osijek, Kulturno-umjetničkog društva „Lipa“ iz Nove Bukovice, Kulturno-umjetničkog društva „Tamburica“ iz Koraća, ali ne smijemo zaboraviti ni na prekrasan nastup naših mališana iz PŠ Miljevci.

Naša škola može se pohvaliti s uspješnom suradnjom s MS Miljevci, pa svake godine imamo priliku i čast predstaviti se gostima i domaćinima na ovoj prekrasnoj manifestaciji.

Tako se dio naših mališana priključio MS Miljevci i izveo pjesmu i ples „Štyri kroky“ („Četiri koraka“), a  pod vodstvom učiteljice Jasminke Stošić zanimljiv igrokaz o miljevačkim danima kukuruza i pjesmu koji su oduševili publiku.

Zahvaljujemo se domaćinima na pozivnici i veselimo se sljedećoj godini i novim druženjima na ovoj iznimno kvalitetnoj i važnoj manifestaciji na kojoj naši školarci mogu pokazati svoja umijeća :)