Mladi vrtlari prkose zimi!

Autor: Darko Samardžić, 11. 12. 2015.

Iako je u srijedu vani bilo prilično hladno, mokro i blatno, Mladim vrtlarima to nije zasmetalo ni na trenutak, već su spremno zasukali rukave i zasadili zumbule i lale.

Prije sadnje smo morali proučiti na koju dubinu i razmak se točno sade lukovice zumbula i lale pa smo se posavjetovali s našim dobrim starim prijateljem Googleom. Prije bilo kojeg praktičnog rada, valja se dobro informirati i proučiti teoriju.

Kad smo saznali što nas zanima, prvo smo malo pročistili lukovice i razdvojili ih. Malo su odstajale u posudama gdje smo ih zalijevali, a zatim je došlo vrijeme za sadnju.

Sadnju su obavile učenice 7. i 8. razreda. Iako su zaprljale svoju obuću i odjeću (ovim putem se ispričavamo njihovim roditeljima ako su došle kući pomalo blatnjave), s osmjehom su zasadile zumbule i lale i tako im udahnule novi život. Sad nam samo preostaje čekati da zumbuli i lale izmigolje na svjetlost.