Sok od bazge za vruće dane

Autor: Kristina Pintarić, 31. 5. 2016.

Četvrtaši pripremili odličan sok od bazge! Dođite i provjerite!smiley

Svake se godine nešto radi za prodaju na priredbi povodom Dana škole. Ove godine smo mi,  4. razred, sa svojom učiteljicom Kristinom Pintarić napravili sok od bazge.

Prvo smo ubrali bazgu, a zatim smo otišli u školsku kuhinju i dobro pregledali i očistili bazgu da ne bi bilo kakvih bubica ili nečistoće. Bazgu smo stavili u veliki lonac, a bilo je čak 89 cvjetova bazge!

U lonac smo još stavili 3 litre vode, limun narezan na četvrtine i limunsku kiselinu. To smo ostavili da tako stoji 24 sata. Sutradan, u utorak, rukama smo dobro iscijedili bazgu i limun te smo to bacili. Zatim smo dodali šećer otopljen u vodi te smo to miješali. Tako smo to miješali svaki dan sve do petka.

U petak smo punili bočice. Punili smo tako da smo u bočicu stavili lijevak, na to cjediljku i gazu i onda smo sipali sok kroz to. Napunili smo dvadeset i dvije male bočice za prodaju.

Kada je sav posao oko pravljenja soka bio gotov, probali smo sok i svi su se složili da je jako fin.

Mia Orlić, 4. razred