Učeničko poduzetništvo na Danima otvorenih vrata EU projekata

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 5. 2017.

Patricija Križetić i Ana Takač danas su, kao predstavnice Učeničke zadruge „Bukvica“, imale priliku sudjelovati na 2. Učeničkom okruglom stolu poduzetništva u sklopu Dana otvorenih vrata EU projekata  koji se održao u Hrvatskom domu u Slatini.

Na ovaj smo događaj pozvani od strane organizatora Gradske razvojne agencije Slatina, a  riječ je o aktivnosti  iz projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“.

Cilj Učeničkog okruglog stola  je upoznavanje učenika s poduzetništvom i poduzetničkim vještinama u najranijoj dobi kroz uključivanje u rad u učeničkim zadrugama.

Tako su Patricija i Ana u svojoj prezentaciji predstavile mladu i vrijednu poduzetnicu iz Nove Bukovice gospođu Silviju Martinković Škiljić i njezinu cvjećarnicu „Camelliu“.

Osim naše zadruge, poduzetnike iz svojega okruženja predstavile su i slatinske osnovne i srednje škole, kao i zadruge iz Čađavice i Mikleuša.

Uz riječi ravnateljice GRAS-a Danijele Marović te nazočnih poduzetnika, svima su se obratili i gradonačelnik Slatine Ivan Roštaš kao i pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac koji su svojim riječima dodatno motivirali i ohrabrili mnoge učenike na ovom skupu da se kroz svoja sadašnja ili buduća zanimanja upuste u poduzetničke vode.

Na kraju okruglog stola, Patricija i Ana primile su zahvalnicu za sudjelovanje što još jedno priznanje našoj učeničkoj zadruzi za marljivi rad i poticanje poduzetništva među učenicima naše škole.

Izvor: Ana Takač i Patricija Križetić, učenice 7. r., Novinarska družina (tekst), Lareta Žubrinić(foto)