Miljevački Dan jabuka u znaku eTwinninga

Autor: Nadin Cuca, 22. 10. 2018.

Učenici i učenice PŠ Miljevci krenuli su u realizaciju eTwinning projekta Dan jabuka u koji su ih uključile njihove učiteljice Marina i Nadin.

Učenici INA eTwinning Cvrčci i CvrčEKO kao uvod u projekt pili su smoothie od jabuka i banana. Svi smo se okrijepili vitaminima i skupili snagu za daljnje aktivnosti.

Vrijedni četvrtaši s lakoćom su naučili pjesmicu o jabuci na engleskom jeziku. Učenici 1.razreda ukrasili su stihove pjesmice.

CvrčEKOvci i eTwinning Cvrčci zajedničkim su snagama izradili likovne radove pod nazivom „Jabuka poručuje…“ sa savjetima kako biti dobar učenik i što bolji prijatelj.

Učiteljica Marina upoznala je učenike s raznim izrekama o jabuci te smo porazgovarali o njihovim značenjima. Treći razred se upoznao s pričom Tri jabuke i utvrdio da nema najljepše i najzdravije jabuke jer sve su one zdrave!

Za kraj smo izradili mali pano s pjesmicom i razrednim jabučicama te ponovili znanje o jabukama. Utvrdili smo da su zdrave i da ih volimo u svim bojama iako zasad među učenicima prevladava ljubav prema onim najrumenijima.

I zapamtite : Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van! Zato jedite jabuke da uvijek budete zdravi i rumeni kao one!

Izvor: Tekst: Nadin Cuca ; Fotografije: Nadin Cuca, Marina Kordi