Najmlađi za svoj jedini planet!

Autor: Kristina Pintarić, 23. 4. 2019.

Dan planeta Zemlje, 22. travnja,  obilježava se na svim kontinentima u 150 zemalja svijeta brojnim događanjima posvećenim očuvanju i zaštiti okoliša.  Kao i u svijetu, tako se i u našoj školi svake godine obilježava ovaj dan, ova hvalevrijedna akcija.

Budući da su na taj dan 22. travnja učenici  na proljetnim praznicima, odlučili smo zadnje dane prije početka praznika obilježiti Dan planeta Zemlje u našoj matičnoj školi.

Učenici su u svojim razrednim odjelima obrađivali prigodne pjesmice i tekstove kojima je cilj podići svjesnost o potrebi očuvanja okoliša. Izrađivali su plakate, postere, crtali, razgovarali, pisali i čitali. Mali ekolozi su petkom tijekom izvannastavne aktivnosti detaljno pregledavali dvorište i okoliš škole te vrijedno skupljali smeće kojemu tamo nije mjesto.

U utorak, 16.travnja, svi učenici razredne nastave sudjelovali su u sadnji cvijeća u školskom dvorištu. Cvijeće smo posadili u dvije nove gredice, postavljene povodom Dana planeta Zemlje. Te dvije gredice, trajan su podsjetnik našim učenicima kako je planeta Zemlja naš jedini dom i kako je moramo čuvati svakoga dana, cijele godine.

Učenici su također očistili travu i korove što su rasli oko naših voćaka: aronije, lijeske, brskve i joste te im tako olakšali rast i razvoj. Zalili su naše nove biljke, počistili za sobom, pomeli i sretni i zadovoljni pošli svojim kućama.

Na primjeru naših učenika vidimo kako se čuva i voli naša planeta Zemlja.

Pazimo stoga na svoju planetu, nemojmo je zagađivati i ovih dana posadimo bar koji cvijet.