Osnovna škola

Vladimira Nazora

Nova Bukovica

CARNetova korisnička konferencija CUC 2026 održala se od 15. – 17. travnja 2026..u Rovinju pod nazivom “AI bez iluzija”.
Na ovogodišnjoj konferenciji sudjelovala je ravnateljica Lareta Žubrinić kao predstavnica škole koja aktivno sudjeluje u CARNET-ovim projektima već više od deset godina. Tijekom tri dana otvorena su ključna pitanja suvremenog obrazovanja – u korištenju umjetne inteligencije.
U sklopu Simpozija projekta BrAIn posebnu vrijednost imale su predstavljene smjernice za odgovornu i pedagoški utemeljenu primjenu umjetne inteligencije u nastavi, naglašena je važnost brige o djeci i mladima u digitalnom okruženju, uz isticanje pitanja mentalnog zdravlja i etičkih izazova koje donosi ubrzani razvoj tehnologije.
Ove teme iznimno su važne za obrazovanje naših učenika jer nas usmjeravaju prema promišljenom, sigurnom i odgovornom korištenju umjetne inteligencije i novih tehnologija – uvijek s naglaskom na razvoj kritičkog mišljenja, digitalne pismenosti i dobrobiti učenika.

Pročitajte još

Skip to content