Znanjem gradimo tvrđavu prošlosti...

Autor: Marija Peček, 27. 1. 2016.

...naslov je kojim se mogu pohvaliti naši učenici - vitezovi  3.razreda  koji su izvršili jedan od nekoliko zadataka u sklopu eTwinning projekta "Let's Revive Legends – Let's Explore Europe"!

Tijekom nastave Hrvatskog jezika zadatak je bio ponoviti glagole kojima se može podičiti jedan naočit vitez. Stavljajući se u mašti u viteški oklop, vitezovi 3. razreda marljivo su ispisivali glagole i lijepili ih na tvrđavu Ružicu.

Osim glagola nabrajali su imenice kojima su izgradili glavni ulaz u tajanstvenu tvrđavu.

Sam Ružica-grad bio je zaokružen utvrdom koju su vitezovi-učenici izgradili ponavljajući umanjenice i uvećanice te jedninu i množinu imenica.

Dok se sat bližio kraju, učenici se nisu mogli odlučiti što je bilo teže, izraditi cigle ili graditi dvorac.

Ipak, ja mislim da su uspjeli u svom radu! A vi?

Ako zbog ove hladne zime niste u mogućnosti posjetiti Ružicu grad, priuštite si zadovoljstvo pa dođite u 3.razred. Priključite se zidanju Ružice grada stavljajući svoju ciglu na naš pano jer znanjem gradimo tvrđavu prošlosti za bolju budućnost.

« Travanj 2017 »