eTwinning školski tim

Što je eTwinning?

Twinning je jedna od aktivnosti potprograma Erasmus plus.
    E-twinning portal je portal namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole.
      Sam portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.

eTeTwinning omogućuje: druženje s kolegama, osmišljavanje i provođenje zajedničkih projekata u nastavi i izvan nje, izvrsne on-line edukacije i tečajeve, omogućuje financiranje odlazaka na eTwinning mobilnosti...

U školskom eTwinning timu su:

Lareta Žubrinić, ravnateljica

Darko Samardžić, pedagog

Božica Filipović Veg, učiteljica hrvatskog jezika

Ivana Đurasek, učiteljica matematike

Jasminka Stošić, učiteljica razredne nastave

Marina Kordi, učiteljica razredne nastave

Kristina Pintarić, učiteljica razredne nastave

Marija Peček, učiteljica razedne nastave

Maja Kanđera, učiteljica slovačkoga jezika

Vladimir Bićanić, učitelj informatike

Tihana Mađar, učiteljica engleskog jezika

Nadin Cuca, učiteljica engleskog jezika

Marija Majer, učiteljica prirode i biologije

Slaven Mađarić, učitelj fizike

Ksenija Vujić, učiteljica kemije

Eva Turza Mitrović, knjižničarka

Marinko Nekić, učitelj geografije

Prijavite se i vi!

Neke od aktivnosti na eTwinning portalu koje su odrađene ili su još uvijek u tijeku:

"Kako eTwinning integrirati u nastavu?" - mrežni modul

... praktične upute i savjeti kako što bolje integrirati eTwinning projekte u nastavu i u nastavni kurikulum. Modul se sastoji od četiri webinara, nakon kojih će sudionici dobiti praktične zadatke. Rješavanjem zadataka će pojedinačno i s ostalim sudionicima osmisliti eTwinning projekte koji će se uklopiti u njihovu redovnu nastavu. Komunikacija između sudionika i s voditeljima webinara, odvijat će se putem TwinSpace alata.

100. dan škole

ThumbnailProjekt 100. dan škole obuhvatio bi na nacionalnoj razini učenike i učitelje od 1.do 4.razreda koji bi kroz odabrane sadržaje obilježili 100.dan u školi.

A Snapshot of Europe 2015

Pupils will take photos for the categories PEOPLE, PLACES, SPORT, and NATURE. Each school submits their favourites to the project blog where all particpating schools can see them and vote for their favourites.

Book'ovica

The main purpose of this project is to connect pupils from different europen countries working together in creating and sharing educational bookmarkers

e-ICTEAM

ThumbnailThe e-ICTEAM project promotes and supports the use of ICT in the mathematics teaching and learning, aiming to study certain software, electronic dispositifs or new media application in education, to innovate and create strategies and methods to improve the mathematical education with the ICT help. In the same time, the e-ICTEAM e-Twinning project is the main online working instrument for the Comenius Multilateral Partnership "ICT-based Educational Applications for Mathematics".

Stay healthy - have fun!

Project’s objectives are to promote the importance of keeping fit and to exchange information games used in daily life at work with children. It could be really good fun, for children and teachers.

TwinSpace vježbaonica

otvoreno u svrhu isprobavanja i učenja novog TwinSpacea

Eratosthenes 2015

ThumbnailStudents from all continents join together to reproduce one of the science's 10 most beautiful experiments of all time: Eratosthenes' measurement of the Earth's circumference.

Memento prijateljstva

Kroz radionice Građanskog odgoja i obrazovanja s učenicima od 1.- 4.razreda razvijat ćemo : socijalne vještine, prihvatljivo ponašanje, samostalnost, samopouzdanje, međusobno uvažavanje kroz pridržavanje zajedničkih dogovorenih pravila.

Slavimo s eTwinningom

Projekt je namijenjen obilježavanju 10. rođendana eTwinninga u Hrvatskoj. Pridružite nam se u rješavanju zadataka, podijelite zanimljive trenutke s proslave desetogodišnjice, družite se s drugim školama online i još puno toga!

European Day of Languages Card Exchange

An opportunity to learn more about the country cards have been sent from and to communicate with other countries. To learn the importance of learning and language.

ABC of my country

Our aim is to create an alphabet where each letter refers to some typical national features: it can be a city, a geographical point of interest, a famous person, food or anything representing the country. Each description will be in the mother tongue and in English.
The final products will be exchanged among the partners and they will introduce students to other cultures in a lively way, through the eyes of teenagers living in other European countries.

20 dana dobrote

Cilj projekta je probuditi u učenicima ljubav i dobrotu, te osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa.

Windows to the past

Very interesting and incredible art project which involved combining old photographs with new ones taken in the same spots.

Let’s Revive Legends, Let’s Explore Europe!

The main aim of the project is to familiarize pupils (9- 14 years) with the Middle Ages (or any other historical period) and to draw parallels with the modern life. The pupils will explore the legend of their region and familiarize themselves with the history of their country.

« Kolovoz 2017 »