Naš park živi s nama

"Naš park živi s nama!"

Ovaj projekt provodit će se u sklopu izvannastavnih aktivnosti „Mali ekolozi“ u kojoj inače sudjeluju učenici 1.r. matične škole i Učeničke zadruge "Bukvica" u kojoj sudjeluju učenici od 1. do 8. razreda. U provođenje projekta uključeni će biti i ostali učenici razredne i predmetne nastave zajedno sa svojim učiteljima i djelatnicima škole te volonterima.

Ovim projektom želimo našem školskom parku „udahnuti život“, oplemeniti ga i učiniti poželjnim za boravak naših učenika i ostalih korisnika. U njemu će se održavati raznovrsne zanimljive, edukativne i zabavne aktivnosti kako bismo ga učinili prostorom u kojemu će naši učenici, a i svi ostali korisnici, svakodnevno boraviti i korisno provoditi vrijeme na svježem zraku i u prirodi.

Prostor parka obogatit ćemo dodatnim sadržajima kako bi on u potpunosti bio iskorišten za učenje i rad, druženja i igru. Između ostalog, park bi se, kao idealno mjesto za boravak na svježem zraku, koristio i za promicanje zdravlja i zdravih navika, razvijanje ekoloških komponenti kroz iskustveno i neposredno učenje i istraživačku nastavu, dok bi sudjelovanjem u kreativnim radionicama učenici razvijali svoje različite vještine.

Provođenjem zamišljenih aktivnosti u prostoru školskoga parka povećala bi se motivacija učenika za rad i učenje, pozitivna međurazredna komunikacija korisnika, a samim time i osobna odgovornost učenika/pojedinca za očuvanje i brigu za školski park.

Voditeljica/voditelj projekta

Ime i prezime Kristina Pintarić

1. Sabina Karzalko, učiteljica prirode i biologije

2. Dalibor Korpak,  učitelj informatike i tehničke kulture

3. Lidija Medved,  učiteljica razredne nastave

4. Marija Vencl,  učiteljica razredne nastave

6. Hrvoje Kraljik, učitelj TZK-a

7. Kristina Kukuljević, učiteljica likovne kulture

8. Božica Filipović Veg, učiteljica hrvatskoga jezika

9. Eva Turza Mitrović, knjižničarka

10. Lareta Žubrinić, ravnateljica

Detaljan opis projekta

Cilj projekta Kroz ovaj projekt učenike škole i ostale korisnike potaknut ćemo da svakodnevno koriste prostor školskog parka na odgovoran, zdrav i koristan način, bilo da sudjeluju u nastavnim, izvannastavnim procesima ili u svoje slobodno vrijeme u kvalitetnom druženju s prijateljima (osobito im pružiti alternativu korištenju mobitela).

Osvijestit ćemo ulogu učenika i njihovu osobnu odgovornost u očuvanju okoliša te ih odgojiti za odgovoran odnos prema prirodi i životnom okruženju te tako razviti njihovu ekološku svijest. Uključivanjem ostalih učenika, učitelja/djelatnika škole, roditelja i sumještana u planirane aktivnosti, učenici će biti osposobljeni za timski, suradnički i volonterski rad tako što će se osobno angažirati i biti aktivni dionici pozitivnih promjena u svojoj zajednici, a svojim sudjelovanjem ostvarit će i neke od ciljeva održivoga razvoja.

Trajanje projekta

Od rujna do prosinca 2020.