Dan ružičastih majica

Autor: Darko Samardžić, 23. 2. 2017.

Jučer smo u školi obilježili Pink Shirt Day, odnosno Dan ružičastih majica, a u nastavku teksta pogledajte kako i zašto.

Učiteljica Ksenija Vujić učenicima je objasnila što je točno Dan ružičastih majica i zašto se obilježava.

"Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter..." (preuzeto s http://www.profil-klett.hr/22-veljace-dan-ruzicastih-majica)

Dakle, učenici su nosili ružičaste majice kako bi podržali ovaj pokret kojemu je cilj osvijestiti važnost tolerancije i nenasilnog ponašanja.

Kako je to izgledalo kod nas u školi, pogledajte na slikama ispod.